Úvod
 

Novinky 2012


PF 2013   Pohodové Vánoce a šťastný nový rok 2013, hodně zdraví Vám i Vašim blízkým.

 

První sníh

Týden jsme si užívali letošního prvního sněhu a čistých tlapek, škoda že to vydrželo tak krátce. Třeba nám Ježíšek o svátcích zase nějaký sníh naježí :o)

     

 

1.12.2012 - Royík slaví 6 let!

 

Tak dneska už je to 6 roků, co se narodil náš puntíkatý. Chlapečku náš, přejeme ti hlavně pevné zdraví a ať máš stále tak dobrou náladu jakou nás každý den zásobuješ :o* Všechno nejlepší taky bráškům a sestřičce z vrhu "A" Crazy Sun a děkujeme za ta úžasná stvoření :o)

 

Podzim 2012

Letošní podzim se povedl, užili jsme si spoustu krásných dnů a krásných procházek :o)

     
     

 

13.10.2012 - Fryštácký dogtreking

 

Marek s Chelsíkem se zúčastnili svého prvního doktrekingu. Zvolili turistickou trasu - 40 km. Trénovali spolu dlouho dopředu. Chelsík je na túry ten nejlepší parťák, velký srdcař a tahoun, jak dostane postroj a šňůru, sklopí hlavu a táhne - kamkoliv, kdykoliv a jakkoliv dlouho :o) Společně s nimi šla i Peťa se Sun (takže takový trochu rodinný trek) :o) a myslím, že si nevedli vůbec špatně. Kluci skončili na parádním 3. místě ve své turistické kategorii mužů a holky na 7. místě v kategorii žen :o) Myslím, že to rozhodně nebyl jejich poslední dogtreking :o) Pár fotek tady ;o)

 

4.-7.10.2012 - Mistrovství světa v agility, Liberec

Letošní MS bylo výjimečné. Výjimečné místem konání, dokonalou halou s naprosto dokonalou organizací a úžasnými výkony Českých reprezentantek. Bylo to prostě nejlepší MS které jsem zažila a mnozí tvrdí, že to bylo nejlepší MS vůbec. Za to patří velký dík pořadatelům a všem pomocníkům!
České holky vyběhaly 7. medailí! A ČR byla druhým nejúspěšnějším státem na tomto mistrovství. Atmosféra byla nepopsatelná. Kromě výkonů našich holek, pro mě (a určitě nejen pro mě) byl opět obrovský zážitek vidět Lisu Frick s Hossem a jejich triumfální 3 vítězství na MS! Nebo neuvěřitelné výkony Silvie Trkman - ta je pro mě mimozemšťan mezi agiliťáky :o) Užili jsme si ty 4 dny opravdu naplno. Mimo fandění v hale jsme stihli i nějaké výlety. Jeden večer jsme se byli vyblbnout v aquaparku a taky jsme jeli na zamlžený Ještěd (někteří odvážlivci zvolili cestu dolů na koloběžkách). Prostě super 4 dny. Takže agility a hlavně našim repre děvčatům zdar!

trochu emocí z MS od Michala Vokrouhlíka :o)

     

 

16.9.2012 - Water Dog Contest, Heroltice u Tišnova

Na závody Water Dog Contest jsem chtěla s Royem jít už dávno, protože Roy skákání do vody miluje a hlavně většinou hodně daleko doskočí. Tento rok to konečně vyšlo a přihlásili jsme se.
Závod se skládá ze dvou disciplín - potápění pro předmět (scubadogs) a skoky do vody (splashdogs), vše rozděleno do 3 velikostních kategorií (S, M, L). Není povinné se přihlásit na obě disciplíny. Roy šel jen na skoky v kategorii M (psi do výšky 60 cm). Skákalo se do bazénu, jednou tréninkově a dvakrát na ostro s měřením. Musím říct, že Roy mezi samými flety a labradory žádnou ostudu neudělal. První měřený skok měl 4,25 m a druhý 4,5 m a skončil někde mezi 13. - 15. místem. Nejvíc bylo v kategorii M naměřeno 5,5 m. V kategorii L padl nový Český rekord a to 7,5 m! Neuvěřitelné :o)

Pár našich fotek z akce tady. Bohužel nás Marek nefotil, protože mi vypouštěl Roye na molo :o) Ale přece jen jsem díky facebooku našla pár našich fotek, takže díky fotografům, že máme alespoň nějakou vzpomínku ;o) Bylo to super, díky pořadatelům a třeba zase někdy v Herolticích u bazénu ;o)

     

 

15.9.2012 - Sobota u babičky

 

V rámci rodinných oslav jsme v pátek vyrazili do Příkaz u Olomouce. Roy a Dasty jeli s námi a Chelsík zůstal doma odpočívat.
Oslavy jsme zvládli, Roy byl za atrakci s po předvedení pár triků za hvězdu :o) Na sobotu jsme si naplánovali vycházku po místních polních cestách, ale naprostá rovina Olomoucka si přímo říkala o projížďku na kolech. Kola jsme sice neměli, ale vyřešili jsme to. Já jsem vyfasovala kolo Markové babičky značky Lady 26 :o) a Marek horáka svého strýčka. Lady 26 se sice tvářila, že se každou chvíli rozpadne, ale nakonec zvládla i jízdu po poli :o)) No byla to sranda a užili jsme si to všichni :o) Pár fotek z našeho "cyklo" výletu tady ;o)

 

9.9.2012 - Zkoušky agility a jumping v maskách Zlín

Po třech měsících na závodech. Tentokrát pod píšťalkou Tomíka Glabazni na domácí půdě. Běžely se klasicky dvě zkoušky + jumping v maskách. S klukama jsem běžela pouze zkoušky a vůbec se nám nedařilo. S Royem jsme si nerozuměli a v obou zkouškách to byl DISK, Chels v první zkoušce taky a druhou neběžel, protože v prvním běhu nejspíš někde špatně doskočil a začal kulhat :o/
U jumpingu jsme se všichni pobavili. Neodolala jsem a i přes ostré slunko jsem udělala pár fotek, protože to se jen tak nevidí :o)) Některé masky byly opravdu nápadité.
Roy se potkal se svým polobráškou Hossem, takže to chtělo pochopitelně fotku. No nejsou to krásní bráchové? :o) Díky za setkání ;o)

     

 

Červenec/Srpen 2012

Dva měsíce bez aktualizace, tak alespoň malá náprava :o) Léto si užíváme, sice neobjíždíme závody tak jako dřív, ale trénovat chodíme celkem pravidelně. V červenci jsem byla s Royem na intenzivce pod vedením Terky Králové. Roy byl šikulka, se mnou to jako vždy bylo horší. No lepší už to nebude :o))

Máme pár letních fotek z tréninků a procházek a taky fotky štěňátek po Elišce na cvičáku.

Pěkný zbytek léta všem ;o)

     

 

2.-8.7.2012 - volný týden

Díky státním svátkům měl být pracovní týden o dva dny kratší. My jsme si ho zkrátili úplně a vzali si po zbytek pracovního týdne dovolenou :o) První dva dny jsme trávili v Olomouci. Dopoledne jsme se bez kluků toulali uličkama ve městě a odpoledne jsme už s klukama chodili po lesích, marně hledajíc chládek :o) Zbytek týdne jsme trávili doma, kluci v neckách s vodou nebo pod hadicí, případně jsme je vyvezli k vodě :o) Měli jsme původně úplně jiné plány, ale díky obrovským vedrům jsme zachovali zdravý rozum a raději zůstávali doma.   pár fotek z Olomouce   a něco málo od vody

     

 

2.-3.6.2012 - 12. Mezinárodní mistrovství ČR border collií v agility, Strážnice

Letos jsme měli mistrovství téměř za humny. Konalo se v kempu ve Strážnici, vedle krásného zámku a ještě hezčího zámeckého parku. Pěkné prostředí, chatky čisté (ta naše pravda trochu malá) a počasí vyšlo naprosto skvěle :o)
O posuzování a stavbu parkurů se postarali rozhodčí Gabi Steppan (AUS), Željko Gora (CRO) a Pavol Vakonič (SK).
Běhala jsem s oběma klukama v kategorii A2/A3 spolu s cca 135 týmy.
Patřičně hrdá jsem na 5. místo s Royíkem v sobotním speciálním open agility posuzovaném Gabi Steppan, které nás nominovalo do nedělního finále. Další čistý běh už se nám nepovedl. Někdy ale chybělo opravdu málo, třeba to, abych čistý běh nepokazila tím, že jsem vrazila do bočnice a shodila překážku... :o/ Chelsík byl trochu neukočírovatelný a srovnal se až po dvou bězích. Čistý běh žádný, hodně nedorozumění, o odložení na startu už nemá cenu ani psát :o) Ale už to neřeším, pár pěkných momentů bylo, hlavní je, že je chlapec šťastný a stále v plné síle i ve svém věku :o) V neděli už jsme byli všichni unavení, ve finále jsme s Royem nasekali několik chyb a skončili na 14. místě. Ale i tak to považuju za úspěch, být ve výsledcích tak vysoko - mezi agility celebritami :o)) Mistrovství sice nebylo organizačně úplně ok, ale užili jsme si ho i tak. Jen mi někdy bylo opravdu líto rozhodčích. Díky spolubojovníkům i spoludružstevníkům z Rosy za společnost a všem svým klukům za doprovod :o) Agility a borderkám zdar!

video Roy     video Chels      slow motion sestřih obou kluků     fotky kluků      ostatní fotky

     

 

27.5.2012 - Trénink

V rámci snahy dohnat všechno zameškané a taky proto, že nás o víkendu čeká každoroční MR BCCCZ, jsme si byli s Royem v neděli intenzivně zatrénovat s Nikol. Bylo to fajn, Roy běhal krásně, snad bude tak hezky běhat i na "borderkách". Nikol děkujeme a ve Strážnici naviděnou :o)

Něco málo jsem vyfotila, ale foťák byl tentokrát hlavně v rukou Báry Smolkové, takže děkujeme za fotky ;o)

 

8.5.2012 - závody agility Zlín

 

Osmý květen, den vítězství... pro mě taky takové malé vítězství - ani jedna diskvalifikace :o)))
Moc pěkné tratě nám tentokrát stavěla paní rozhodčí Jiřina Máčková. Chelsík dostal šanci a běhal oficiálně. Moc mě chlapec potěšil. Odložení sice nic moc (teda spíš nic), ale alespoň naše běhy vypadaly jako týmová spolupráce. S Royíkem jsme se teda několikrát týmově rozpojili :o) Nevadí, mám z chapečků radost, snad nám to vydrží :o)))

Po dlouhé době (přesně po 11 měsících) máme agilitní video :o) A díky fotografům i krásné fotky.

Chels open jumping zkouška LA2 open agility
4. místo 11. místo 6. místo
Roy open jumping zkouška LA2 open agility
16. místo 6. místo 9. místo

 

6.5.2012 - výlet k Rešovským vodopádům

Neděli jsme strávili v Olomouci a udělali jsme si výlet k Rešovským vodopádům. K vodopádům vede několik turistických tras, my jsme si vybrali tu delší a náročnější a dobře jsme udělali, cestou jsme nepotkali jediného turistu :o) U samotných vodopádů už to s množstvím lidí bylo horší. Přesto je to kouzelné místo s krásnou nedotčenou přírodou kolem. Pár fotek tady

     

 

1.5.2012 - zkoušky agility Zlín

 

Zkoušky na naší domácí půdě a v tropickém vedru pískal Petr Noga. Přihlášený byl jen Roy. Chels v rámci tréninku a snahy o uklidnění pouze doskokanil. S Royem jsme se sice v obou zkouškách diskvalifikovali, ale já jsem byla spokojená, snad se do toho zase dostaneme.
No a mistr Chels - ten byl šťastný, přes štěkání asi ani neslyšel moje povely, v podstatě nevím, jestli mu to výchovné doskokanění něco dalo... no uvidíme příště :o)

 

Duben

Jaro dorazilo v celé své kráse, tak jsme si procházky opravdu užívali. Všechno rozkvetlé, voňavé, na pastvinách samé jehňátko... miluju toto období a myslím, že ho milují i psi (a taky klíšťata)... Příchod jara jsme oslavili i lidově - pálením čarodejnic :o) Slet byl vydařený, oslavy veliké, takže jaru zdar!

Dubnové fotoalbum nemáme tentokrát psí, ale celé jehňátkové :o)

     

 

24.-25.3.2012 - víkend na Hané :o)

Konečně volný víkend a po půl roce na závodech :o)
V sobotu jsme vyrazili do Olomouce, zajeli jsme si do Horky nad Moravou na překrásnou procházku do lesa plného sněženek (nic hezčího jsem dlouho neviděla) a pak jsme byli socializovat černobílé k Markovým babičkám (možná to spíš byla socializace babiček?) :o))) Večer trochu zmatku jak natočit budík kvůli změně času, ráno jsme úspěšně vstali správně a s východem slunce vyrazili do Prostějova na čtyř zkoušky.
No... co vám budu povídat, po půl roce netrénování, 8 běhů v rychlém sledu, natěšení psi, CH naprostá neposlušnost na startu a na zónách (startovali jsme z ruky, protože pokusy o odložení i po několikátém vrácení na start selhaly... zóny jsme opravovali a dobrovolně se diskali), Roy se snažil, kazila jsem to já, to vše znamenalo 7x DISK, čisté skóre nám pokazil Chels jedním 5 místem. Nicméně zkoušky byly super, organizátoři to zvládli na jedničku, přesto že to byly první zkoušky svého druhu, viděli jsme po dlouhé době spoustu známých a užili jsme si to! Jaru zdar :o)

     
     

 

Březen

Jaro je tu! A taky konec psí hibernace u nás, protože konečně bydlíme ve svém! :o)) Sice není všechno hotové, ale hlavní je, že už se konečně můžeme víc věnovat klukům. Byla jsem s černobílýma po půl roce na tréninku - to bylo radosti :o)) Po půl roce trénink, po půl roce v tričku s krátkým rukávem a po půl roce jsem zase vytáhla foťák... to člověka fakt nabije, jaro je úžasné :o)
O víkendu nás čekají zabijácké čtyř zkoušky agility s výstižným názvem Faktor strachu... no popravdě, trochu strach mám :o) Ale budeme bojovat a uvidíme.

Krásné slunečné jaro všem!                               Fotky březen 2012 a pár fotek z tréninku na rajčeti.

     

 

Leden/Únor

Žijeme, ale nestíháme. Práce na domečku téměř finišují a už brzy budeme ve svém!!!! Základ máme - vyrobila jsem skřítka domácího, teda paní skřítkovou, její poslání bude přinášet pohodu a štěstí v nové domácnosti... tak snad se jí to bude dařit :o)))

Jinak ve zkratce, z psího světa toho moc nového není, kluci jsou znudění, Roy se nám ve velkých únorových mrazech zazimoval :o), Chelsík je ubručený, jen procházky už mu asi přestávají stačit... ale musíme vydržet, na březen jsem nás přihlásila na zkoušky... hahaha, bez tréninku to bude lunapark :o) Dastík oslavil 7 narozeniny! Dostal dort, a protože je to hodný labrador, rozdělil se s černobílýma :o) A ještě jedna novinka - naše fotka s Royíkem už měla podruhé úspěch, tentokrát ve fotosoutěži firmy Hannah a vyhrála mi krásné termotričko! A to se vyplatí :o)) Konec hlášení a pěkný zbytek zimy všem ;o)

     

 

15.1.2012 - Mini trek na Sehrad

Ve složení - já + CHR, Marek + Dasty, Peťa + Eliška, jsme v neděli ráno vyrazili na malý dogtrek. Naším cílem byla zřícenina hradu Sehrad. Dnes už je z hradu jen pár kousků obvodních zdí. V cíli jsme si udělali ohýnek (škoda že k opákání jsme neměli nic, jen 2 ks tatranek a 1 ks margotky), vypili čaj, já jsem si odběhla odlovit kešku a šlo se domů. Pár dokumentačních fotek.
Po cca 16 km a 5 hodinách venku kluci spokojeně odpadli a já s nima :o) Trekům zdar ;o)

 

4.1.2012 - Chelsík slaví 8 let!!!

Je to neuvěřitelné, jak čas letí. Chels už má 8 roků a je to na něm znát... jsou vidět první šediny, začal se víc mazlit a je empatičtější než kdykoliv před tím, až mě tím někdy děsí :o) Je to prostě Pan pes a osobnost čím dál větší!

Chelsátko naše - Všechno nejlepší a ať si stále zdravý a šťastný pes jako doposud! :o*

     

 

Vánoce

Celé svátky a volný týden jsme ....

...hodně jedli...   ...nachodili mnoho kilometrů...   ...hráli si s novýma hračkama...   ...a odpočívali :o)

     

Pár fotek z volného týdne tady. Moc jsme venku nefotili, protože bylo téměř pořád deštivo a blátivo, sníh jsme na kopcích potkali jen na nový rok. Taky jsme natočili krátké video kluků a jejich nové vánoční motivační hry Doggy Brain Train, která se okamžitě stala nejžádanější hračkou... jooo jak jde o jídlo... :o) Puntíkatý chlapec se u hry řídí heslem "pořádek musí být" a začal sám od sebe figurky vracet zpět do otvorů, tak toho nejspíš využiju a dopilujeme to do konce :o)

No a jak tvrdí Royík, pořádek musí být, takže - všem přejeme ten nejlepší vstup do nového roku! ;o)

|  Kopírování a šíření obsahu bez písemného souhlasu autorů zakázáno  © 2008 - 2022  |