Úvod
 

Novinky 2009


29.12.2009

Dnes jsme se rozloučili s naším Matýskem, nerozlučným parťákem našich kluků, neúnavným kašpárkem, velkým mazlíkem a kamarádem. Dnes ráno nepřežil srážku s autem. Byl to náš první kocour, vypiplaný od malinkého koťátka z útulku, který nás naučil dívat se na kočky jinýma očima. Dožil se pouhých tří let, ale věřím, že mu ty tři roky bylo opravdu dobře.

Díky Matýsku, že jsi tu s náma byl, nikdy nezapomeneme! :o(

 

Moc děkuju za všechny Vaše krásné péefka, které mi přišly ;o)

 

Štěpánský pochod

Každoroční pochod jsme si nenechali ujít ani letos (jen propíchnutý Chelsík zůstal doma na marodce)...
A dokonce na nás, po propršeném předchozím dni, vykouklo sluníčko, takže se i fotilo :o)

 

Vánoce

Tak vánoce jsou za námi. Jako každý rok jsme zanesli zvířátkům do krmelce dobroty, Chelsík si při té příležitosti stihl propíchnout jazyk o klacek, takže měl Štědrý večer trochu zkažený a neměl ani radost z nových hraček. Ale dnes už je O.K. a užíváme si společně volna, procházek a válení se doma :o)

     

 

Přejeme všem pohodové vánoce a v novém roce hodně štěstí, zdraví a spokojenosti ;o)

 

20.12.2009 - Fotky z jedné předvánoční a mrazivé vycházky.

 

5.12.2009 - Závody agility Horka nad Moravou

Další závody v Horce pro mě nebyly z těch nejradostnějších, nebylo mi nejlíp zdravotně, takže jsem se ani tolik nesoustředila a taky mi trochu podráždil nervy neukázněný Chels u startů... Parkury stavěl a posuzoval Tonda Diviš, v large tentokrát bylo něco kolem 40 týmů. Tratě byly hodně technické a vůbec se mi neběhaly dobře. Na Roye byly některé pasti až příliš těžké a pan Chels si jako obvykle běhal sám pro sebe, takže víceméně to byly závody ve znamení diskvalifikací...Tuším, že jsme něco málo doběhli, ale výsledek jsem si nezapsala, protože už jsem se opravdu hodně těšila domů do postele :o)
Ale ponaučení jsem si přivezla... Nejezdit na závody nemocná, stejně si to neužiju, nesoustředím se u prohlídek, běhám jako bych měla každou chvíli umřít, jsem protivná a hlavně NEMÁM POCHOPENÍ ANI TRPĚLIVOST NA POŠAHANÉHO CHELSÍNA!! :o)))

 

1.12.2009 - Dnes slaví náš Royík 3 roky!! Tak Royíčku - hodně zdraví, procházek, výletů, sportování, mazlení, hraní, pamlsků, míčků... a všeho co si jen může spokojený pes přát :o*

     

 

25.11.2009 - Kubík má nový domov

 

Dnes jsme Kubíka zavezli k nové rodině. Přesněji k rodičům naší kamarádky. Kuba bude bydlet s dvěma kočičíma slečnama v bytě plném kočičích škrábadel a domečků a musím říct, že líp jsme mu vybrat nemohli :o) Chlapec se tam bude mít jako v ráji a my mu přejeme dlouhý a šťastný život a rodině Kopeckých moc děkujeme! I nadále bude probíhat léčení a čeká ho ještě jedna operace. Průběh dalšího léčení můžete nadále sledovat u Nikol. Tak Kubo, ať se ti tam líbí a ty holky moc nezlob :o)

 

21.-22.11.2009 – Závody agility Horka nad Moravou

Tak po roce opět v Horce na závodech. První kolo seriálu pískala Alice Glöcknerová. V large bojovalo cca 50 týmů. Musím říct, že jsem byla z tratí Alice příjemně překvapená a běhaly se mi velice dobře.
V sobotu se nám moc nedařilo, kluci na písku dost shazovali, s Chelsem jsem klasicky bojovala u odložení a nebo jsem to oboum kazila já…
Neděle byla mnohem lepší. Laťky už tolik nepadaly a snažila jsem se hochy vodit soustředěně. S Royem jsme zaběhli dva čisté běhy a jeden s jedním odmítnutím, které bylo moje a byla jsem na sebe dost naštvaná. Chels běhal jako vždy s velmi rychlými časy, ale chybky byly a dokonce i 2x zůstal na startu :o) Takže spokojenost veliká. Agility zdar! :o)))             A videa: pan Chelsín a mladý pán Roy

 
Chels Jumping Zkouška LA2 Agility
Sobota: 25. místo DISK 14. místo
Neděle: 19. místo DISK 7. místo
Roy Jumping Zkouška LA2 Agility
Sobota: 32. místo DISK DISK
Neděle: 5. místo 1. místo 15. místo

 

16.11.2009

Kubíkovi velice otrnulo a začal řádit :o) Hraje si s hračkama, které dostal od svých "fanoušků" (moc děkujem za všechno!), prudí kluky a je opravdu neúnavný. Dnes jsme byli vytáhnout stehy, v pátek ho čeká rentgen, tak uvidíme jak na tom nožka a pánev bude. Ale věřím, že dobře, protože kocourek se má opravdu k životu :o) Nové video a taky fotky ;o)
A skvělá zpráva na závěr :o) Máme pro Kubíka novou super kočičí rodinu!!! Jupííí :o)))

Víkend byl krásný a slunečný, tak jsme ho se psy využili procházkově a něco tradičně nafotili :o)

 

12.11.2009 - Video Kubíka

Chelsík začal dle mého očekávání s opečováváním kotěte, podařilo se mi to natočit ;o)
Kubíkův stav se lepší, ale neustále bojujeme s průjmem, který pramení ze silného začervení. Veškeré novinky můžete nadále sledovat na stránce u Nikol. Vím, že to Nikol určitě udělá, ale chtěla bych taky poděkovat všem co posílají pro Kubíka balíčky i finanční příspěvky. Moc děkujem, je hezké vědět, že máme kamarády a hodné lidi kolem sebe :o)

 

9.11.2009 - Máme dočasný přírůstek

Hledá se nový domov pro koťě!!! Od včerejška poskytujeme azyl malému koťátku. Po srážce s autem je po operaci zadní nohy, kterou má zpevněnou hřebem, má nadvakrát naštíplou pánev, ale je to velký bojovník a podle veterináře bude po pár týdnech v pořádku. Více informací a podrobnosti o tom jak jsme k němu přišli, najdete u Nikol na webu. Kdyby někdo chtěl poskytnout nový domov tomuto prckovi, prosím kontaktujte , nebo Nikol. Byli bychom rádi, kdyby se našel někdo, kdo by mohl mít kocourka doma a bral by ho jako společníka a ne jen jako lovce myší na dvůr. Je to velký mazel, nebojí se mojich kluků, od začátku se chodí venčit na písek a určitě z něj vyroste krásný pan kocour.

     

 

2.11.2009 - Nové fotky říjen 2009 a taky nová hlavička webu ;o)

 

28.10.2009 - Zkoušky dle IPO/SchH - Zlín

Ve středu byl státní svátek, tak proč ho nějak plodně nevyužít, že? :o) A tak jsem se v úterý rozhodla jít s Royem na zkoušku BH :o) Po skoro roční absenci tréninku poslušnosti jsme si vyzkoušeli ovladatelnost a odložení a ve středu ráno (s myšlenkama, jestli mi stojí za to vstávat) vyrazili vzhůru osudu ... Dopadlo to velmi dobře a Royík si může na svoje konto připsat úspěšně složenou zkoušku BH!! :o)) Počasí nám přálo a byl to takový ideálně strávený sváteční den: fotky :o)

     

 

21.10.2009 - Obdržela jsem nějaké videa z agility tábora v Lukášově, takže taková příjemná vzpomínka na léto ZDE ;o) A ještě jedno táborové video od tetky Jackinkové, kde je naprosto znechucený Chels z běhání s cizím psovodem :o)))

 

19.10.2009 - Nové podzimně zimní fotky září a říjen 2009 ;o)

 

18.10.2009 - Zkoušky agility Zlín

 

Poslední letošní závody na trávě (tedy spíše na blátě) nám ve Zlíně pískala Lenka Pánková. Lenka nikdy nezklame a tratě byly krásné, ovšem já jsem klukům kazila co se dalo, protože jsem se na blatě bála pořádně rozběhnout :o/ Nikdy jsem nebyla tam kde jsem chtěla být, což obzvlášť pana Chelsína celkem deptalo a dokazoval to různým točením a hysterickým řvaním :o) Výsledek 2x DISK. Nevadí, plus mu připisuju za zóny a taky za odložení na startu, které jsme celkem ustáli :o)) Roy naštěstí spoustu věcí vyřešil za mě a doběhli jsme obě zkoušky. První bohužel s jednou shozenou laťkou a druhou s nějakýma odmítačkama (vše moje chyby). Výsledek 3. a 5. místo, součet 3. místo. Teď už nás čeká závodění na písku v hale a čekání na jaro :o) Takže agility zdar ;o)

 

8.10.2009 Co je u nás nového?
Tak především jsme o víkendu byli intenzivně agilitit u Marťi Waserbauerové v Opavě a bylo to jako vždy SUPER!!! (Díky Marťi!!) Kluci byli neskutečně šikovní, počasí luxusní, prostě ideálně strávený víkend. Směchovody mě díky super společnosti bolely ještě v pondělí :o) (díky holky!)
Dále plním resty a zpracovala jsem fotky ze Zlechova (v hlavní roli Tomášek), které jsou speciálně a víceméně pro Janču, protože má new web, tak aby ho měla čím plnit :o) A z toho vyplývá, že jsem aktualizovala stránku odkazy ;o)

 

30.9.2009 - Nový článek o zájezdu na MS v agility, doplněný fotkama i videem ;o)

 

12.9.2009 - Výlet na Šerlich

O víkendu jsme si udělali výlet do Orlických hor. Počasí nám moc nepřálo, hory byly zabalené v mlze, ale i tak tam bylo pěkně a čtyřnozí byli víc než spokojení: foto
Závěr výletu se moc nepodařil Royíkovi, který zahučel do nějaké hoooodně smradlavé stoky a tudíž ho druhý den čekala koupel. Týraný Royík + pózující Mates: foto :o)

 

5.9.2009 - Závody agility Zlechov

Rozhodčí: Jiřina Máčková a hospitující Petr Dostál. Royík měl premiéru v LA2, ale moc se nám nedařilo, celkem padaly laťky a ze tří běhů jsme doběhli dva. Pan Chelsín v prvním běhu zkosil asi půlku laťek co byla na parkuru a před poslední překážkou jsme se diskli. Ve zkoušce jsem ho zase ukázkově navedla do diskvalifikace já a open agility jsme vyhráli. Kompletní výsledky jsem si nezapsala, ale asi nejsou ani potřeba :o)) Jinak závody to byly, jak jinak, než pohodové ;o)
Chelsín se stihl opět zamilovat, tentokrát do paní Milady Leonbergrové, viz. foto :o)

     

 

2.9.2009 - Nové fotky srpen 2009.

 

16.-21.8.2009 Agility tábor, Lukášov


Jako každý rok i letošní dovolená byla se psy a jak jinak než agilitní :o)

Převážně jsme trénovali:            foto 1. část
Ale nejen to:                             foto 2. část
A když to někomu bylo málo:     foto 3. část
Užívali jsme si volný čas:           foto 4. část
A zbyl čas i na výlety:                foto 5. část

 

7.-9.8.2009, Border Collie Classic, Bettembourg, Lucembursko

 

Tento velký závod mě lákal už loni, letos jsem se rozhoupala a rozjeli jsme se přes 1000 kilometrů do městečka Bettembourg v Lucembursku a to ve složení já + kluci, Peťa + holčičky a Marek coby řidič. Roy a sestřička Eliška jako závodníci kategorie L1 a Chels se Sunčou v L2+L3. Rozhodčími byli pánové: Manuel Alff, Claude Beullens, André Mauer a Tom van de Laar. V kategorii L1 bojovalo přes 60 týmů a v L2+L3 něco přes 200. A bylo se opravdu na co dívat! Nezapomenutelné pro mě zůstanou výkony Rusky Světlany Tumanové nebo Belgičana De Groote Andyho. Česká špička taky předvedla skvělé výkony a atmosféra zejména finálových běhů byla dokonalá! Infarktové stavy jsme zažívali, když se Honza Smoček s Rohanem drželi téměř do konce na 2. místě. Nakonec skončili na skvělém 5. místě. Úžasné finálové běhy taky předvedli Radovan Liška, Olina Edrová, nebo Marťa Vaškebová. Myslím, že jsme jako česká skupinka byli nepřehlédnutelní co se týče fandění, ale i večerní zábavy :o) Lucemburčané určitě budou dlouho vzpomínat na české vypalovačky jako Sladké mámení, Trezor nebo Duhovou vílu. Kdo nezažil nepochopí :o)))
A teď k chlapečkům. Pátek patřil kategorii L1 a s Royíkem se nám opravdu dařilo. Hned první běh "Power and Speed" jsme zaběhli čistě a skončili na úžasném 2. místě!! Čistě se nám povedlo ještě Agility a získali jsme medaili za 5. místo! V jumpingu jsem Roye dostala do odmítačky a spadla jedna laťka a v posledním běhu, což byla hra s míčky, jsme nasbírali taky nějaké chybky. Každopádně jsem byla spokojená jak želva :o)) Nesmím taky zapomenout zmínit Báru Lerlovou se Skipem, která se v L1 umístila 3x na 3. místě!! A na stupních vítězů jsme stály společně, což bylo super! ;o)
Sobota a neděle byla pro L2+L3. Pan Chelsín byl převeselý a uštěkaný, ale celkem pozorný. Startovali jsme opět vše z ruky. Z 6 běhů jsme doběhli 3, ale spadlo hodně tyček a správně provedené zóny by se daly spočítat na jedné ruce. Nejlepší běh byl s jednou shozenou laťkou a pro mě ještě nedělní agility, kdy nespadla žádná laťka, ale Chels odskočil sestupku na kladině a nástupku nám pan rozhodčí mávl taky… :o( Každopádně zkušenost to byla obrovská a jsem moc ráda, že jsem tam mohla být! Příští rok v Maďarsku určitě nebudeme chybět!! ;o)
Celkové výsledky, fotky atd. jsou na adrese: http://bcc2009.jimdo.com/
Nějaké fotky psů, lidí a momentky z cesty co jsme nafotili najdete tady.
A videa kluků tradičně na Youtube: Roy a Chels ;o)

 

11.-12.7.2009 – Závody agility Zlín

 

Tak jen pár info z víkendu. Běhal jen pan Chelsín, protože určitě úmyslně vyřadil Roye z provozu, když mu ve čtvrtek shodil na zadní nohu dřevěnou lavičku... a naprosto očividně si celý víkend jen se mnou užíval, jak už dlouho ne :o) Já jsem si to ovšem taky užila :o) Opět všechny starty z ruky, Chels běhal ukázkově, vyhrál hned první jumping v bezkonkurenčím čase a postupovkou 6m/s! Tak trochu namydlený blesk :o) Další běhy už byly vždy s nějakou laťkou nebo zónou, takže jsem vždy po chybě pojala trať tréninkově, což zejména pana rozhodčího Michaela Stainera překvapilo a když jsem Chelsína hladila na zóně, mával jak regulovčík :o)) Jiný výraz mě nenapadl ;o) Nevím, jestli to bral jako dotek a tudíž každé pohlazení jedna chyba, nebo to byl vtip, každopádně to vtipné opravdu bylo :o)    video

Musím se taky zmínit o pátečním večeru, na který jsme měli připravené překvapení pro naši tetku Nikolku, kvůli její nominaci na MS v agility! Dostala od nás ovečku Shaun ve fanouškovském nátělníku a obrázek s Nexee, ovšem moje předem připravená řeč se nějak nepovedla, protože jsem začla slzet ještě dřív než tetka :o))) Takže Niky, ještě jednou sorry a však víš, jsme s tebou ;o)
Celý večer s náma byl pan rozhodčí, jež naše veselí absolvolal už podruhé. Loni byl mírně překvapen, co dokážem, ale vypadal spokojeně a letos dokonce zpíval, když mu Nikolka stručně vysvětlila kdy a co má zpívat :o))) Byl to pohodový víkend, prostě takový jaký si ho umíme vždycky udělat ;o)

Tady jsou nějaké fotky z vyhlášení + něco navíc :o) A opět máme nové fotky od vody ;o)

 

30.6.2009   Máme krásné fotky z MR BCCCZ od Tomáše! Díky ;o)

 

27.6.2009 - Závody agility Intercanis, Brno

Do Brna jsme jeli jen na sobotu a dobře jsme udělali, protože neděle celá propršela. Kluci běhali moc hezky. S Chelsínem jsme startovali vše z ruky a myslím, že mu to "zatím" svědčí, byl pozorný a doběhli jsme všechno. (Celkem se ale děsím toho, kdy nebude možné takto vystartovat :o)) V prvním běhu sice chlapec zkosil asi 4 laťky, tak jsem mu vysvětlila, že takto teda ne a pak už šlapal jak hodinky ;o)
Roy měl problémy s náběhy do slalomu a já zase uběhnout ho na rovinkách s rovným tunelem a vůbec trochu víc mu věřit... :o)   Ale celkově: SPOKOJENOST !! :o))    video   a   pár fotek

Tratě stavěl pan rozhodčí Bernd Hüppe, běhalo cca 90 týmu, z toho 49 large. A naše výsledky:
Roy: open jumping - 23. místo, zkouška LA1 - DISK, open agility - DISK
Chels: open jumping - 24. místo, zkouška LA2 - 7. místo, open agility - 16. místo

 

23.6.2009    Když venku prší aneb nuda v Lípě :o)    Clicker Training II.

     

 

19.6.2009  Víkend před MR jsme stihli  Dětský den v Lípě. A taky máme krásné nové vodní fotky od Marka, děkujeme ;o)

 

13.-14.6.2009 – 10. Mezinárodní mistrovství ČR border collií v agility, Česká Skalice

 

Mistrovství borderek je pro mě každý rok největší událostí a myslím, že je to takový malý svátek agiliťáckých borderkářů :o)
Letos se přihlásilo rekordních 210 týmů, z toho cca 90 v kategorii A2, A3, kolem 70 v kategorii A1 a zbytek byla štěňátka, závodící v kategorii do 10 a do 18 měsíců věku v tunelovém a barelovém běhu. Roy běhal v A1 a Chels samozřejmě v A2. Na posuzování byli pozvaní zahraniční rozhodčí a to pánové Carl de Rouck z Belgie a Ronald Mouwen z Holandska.
Mistrovství bylo letos pro mě a pro Chelse velice úspěšné. Chels se sice před každým startem chvěl jako osika (Davídek prohlásil, že je to už na psychologa) a nebylo možné ho odložit na startu ani pár sekund, tudíž jsme všechno běhali z ruky. Přesto se nám celkem dařilo a zaběhli jsme čistě dva parkury. Jeden byl jumping - první kolo speciálního závodu, kde se prvních 10 týmů kvalifikovalo do finále - my jsme skončili 11 :o) Pak se nám povedl další jumping - první kolo mistrovství jednotlivců A2 a A3, ale spadla jedna laťka a do finále jsme šli z 19. místa. Finále se běželo v neděli odpoledne, kdy už byli všichni hodně unavení, tedy já rozhodně :o) Nastupovala jsem na start s obrovským oknem a nevěděla jsem, jestli si vzpomenu, kudy vede trať a asi bylo vidět, že běžím značně opatrně. Přesto jsme doběhli čistě a skončili na 3. místě!!! Celkově nám to vyneslo 5. místo v Mistrovství BCCCZ jednotlivců A2, A3!!! Jupííí :o))) Za zmínku stojí taky sobotní agility speciál, kde měl Chels 3. nejrychlejší čas, ale bohužel 2 odskočené zóny. No prostě, dařilo se nám a já děkuju Chelsínovi, že mě podržel a odpouštím mu i ty starty ;o)
Royík to měl horší. Převažovaly diskvalifikace a to většinou mojí vinou… ještě že se na mě ti dva nezlobí, když jim to kazím :o) Ale byla to zkušenost a vím, že musíme trénovat stahovačky, náběhy do slalomu, křížení a tak dále :o)) No… jsme na začátku cesty, ono to jednou přijde! :o))
Co se týče závodů družstev, tam se nám nedařilo skoro vůbec. S Royem jsme bojovali společně s Peťou a Ally a Ljubou a Pepou v sourozeneckém družstvu nazvaném "Zlínští kokóni" :o) (Brno a Opava byla v obraze, ostatní náš název asi nechápali a to včetně moderujícího Honzy Smočka, který nás před startem nešetřil a uštědřil nám pár vtipných poznámek) :o) Druhé družstvo s názvem "Chevers trio" bylo ve složení: já + Chels, Nikol + Grey a Peťa + Sun.
Co mě velmi překvapilo, bylo to, že na tratích pana rozhodčího Mouwena, kde byly laťky na nejvyšší možné výšce 65 cm, tak Chels jinak celkem chronický shazovač, shazoval minimálně.
No a co říct závěrem? Opět se to podařilo :o), byl to parádní víkend, plný agility, borderek, skvělých lidí a parádní atmosféry. A velké díky patří pořadatelům, je to rok od roku lepší!!! Takže díky a agility a borderkám zdar ;o)       Kompletní výsledky zde       A videa chlapečků:   Chels  a  Roy

 

2.6.2009  O víkendu k nám po delší době zavítal Tomáš s Breníkem a Snoopym. Vzali jsme psiska k vodě a jako vždy to nejvíc ocenil Royík, je to neskutečný vodník: video :o) Na závěr jsme potkali neohroženou nutrii, které se nelíbilo, že ji fotím a vycenila na mě svoje žluté zoubky... :o)       fotky

 

27.5.2009  fotky květen, zbrusu nový a vychytaný Google kalendář a nový granulovaný článek :o)

O víkendu bude v Brně první kolo kvalifikačních závodů, my se neúčastníme, ale nadálku držíme už teď tlapky našim ROSÁkům a taky spřízněným pražským "Třem sestrám". Hodně agiliťáckého štěstí!!! ;o)

 

16.-17.5.2009 - Závody agility "Šintavský pohár 2009"

Na slovenskou Šintavu jsme celá ROSA skupinka vyráželi už podruhé. Někteří jeli v pátek, protože závody byly třídenní, ale já s Peťou jsme jely v sobotu ráno. Těšila jsem se na parádní povrch fotbalového hřiště, ale byla jsem mírně nervozní ze zónovek, protože loni mi Chels několikrát spadl z kladiny, díky podivnému povrchu. Tiše jsem doufala, že zónovky budou jiné... Přání se mi nevyplnilo a špatné představy naplnily hned v prvním běhu. Chels spadl (stejně jako několik dalších šílených psů) z kladiny a nebyl to vůbec hezký pohled. Zase musím poděkovat všem Chelsíkovým strážným andělům, že se mu nic nestalo! Zahnala jsem myšlenku, že ho odhlásím ze všech agility běhů a po celý zbytek závodů jsem před zónovkama řvala "pomalu" místo "nahoru". Naštěstí jsme to ustáli bez dalších parakotoulů... Chels celý víkend hodně shazoval, má zase nějaké své špatné období :o( Nejlepší náš běh byl s jednou shozenou. Royík mi dělal radost, některé tratě byly na něj ještě hodně těžké, ale v LA1 předvedl, že něco už přeci jen umí :o)
Závody pískali 3 rozhodčí: Gabi Steppan (A), Manuel Alff (LUX) a Pavel Vakonič (SR), běhalo se na dvou parkurech. Závodilo 136 týmů, z toho 62 large. Zajímavou statistiku jsem našla na stránkách Skiper.

výsledky sobota:
Roy: open jumping - DISK, open agility - 27. místo, zkouška LA1 - 7. místo, jumping speciál - 46. místo
Chels: open jump. - 29. místo, open agility - DISK, zkouška LA2 - 12. místo, jumping speciál - 21. místo

výsledky neděle:
Roy: open jumping - DISK, open agility - 36. místo, zkouška LA1 - 2. místo                               video
Chels: open jump. - 21. místo, open agility - DISK, zkouška LA2 - DISK            moje fotky z víkendu

foto: Kamila Ševčíková

     

 

13.5.2009 - Nové video Roye z úterního tréninku. (Teta Nikol nám postavila zapeklitý jumping Silase Bookga a byl to boj :o))   A Royík má taky nějaké nové fotky ve své fotogalerii.

 

9.5.2009 - Závody agility Zlín

Tentokrát nebyly závody po pořadatelské stránce tak náročné - jednodenní už zvládáme s přehledem :o) 2x jumping a 1x zkoušky pískal Petr Noga. Přihlášeno bylo cca 70 týmů, z toho 32 large.
Roy se zdál odpočatější, první jumping se nám moc nepovedl, ale doběhli jsme, zkoušku Roy zaběhl bezchybně a bylo z toho 1. místo! :o))
Druhý jumping, kterého jsem se celkem bála, zaběhl s jednou chybou a skončili jsme na 7. místě, takže jsem měla opravdu radost :o)
Chelsík ovšem zlobil jako minulý týden, v prvním jumpingu poshazoval snad půlku laťek, ve zkoušce jsem ho hned na začátku navedla do špatné díry tunelu, takže DISK, zbytek tratě už neshazoval a dokonce ustál i zóny. No a třetí jump si už chlapeček nezaběhl, protože nevydržel na startu a mně došla trpělivost a odvedla jsem ho úplně pryč. Myslím, že byl hodně překvapený a já doufám, že si vzal nějaké ponaučení ... :o)          video     fotky z vyhlášení      fotky květen

     

 

1.-3.5.2009 - Závody agility Zlín

... byly náročné :o) Tři dny organizování a zároveň závodění, bylo nejspíš důvodem, proč se nám vůbec nedařilo. Převažovaly diskvalifikace a to nejvíc kvůli Chelsíkovým odskakovaným zónám a jeho chronickému nezůstávání na startech. S Royem jsem zase většinu běhů pokazila já, takže žádný dobrý pocit ze závodění bohužel nemám... Snad bude líp, naděje umírá poslední :o) Jediné pozitivum bylo, že jsem měla oporu v podobě pražské návštěvy, takže děcka díky, že jste tu byli ;o)

Kačenka fotila mým foťákem a nejspíš si to hodně užívala, protože nafotila hromadu fotek :o)
A tady ještě nějaké moje dubnové fotky

 

20.4.2009

Co je u nás nového? V závodní pauze se snažíme pilně trénovat a to jak doma, tak konečně i pravidelně na cvičáku, který nám po půl roce zase vyschl. Roy zdokonaluje náběhy do slalomu a Chelsík zase zóny, takže mi oba chlapečkové dělají radost (doufám, že jim ta snaživost vydrží do závodů...) :-) Chels si taky stihl sedřít a zahojit polštářek, Roy naopak ze svých vodních radovánek zapařit ucho... je u nás veselo :-) A já se v podvečery stále snažím zdokonalovat svoje fotografické umění :-)    Fotky duben

Na Youtube jsem našla video Royíkového polobrášky Hosse z Rakouska, je o cca půl roku mladší než Roy, ale běhá jim to parádně: video :-)

 

11.-12.4.2009

Velikonoce pro nás byly ve znamení výletů a kluci si svátky pořádně užili. V sobotu jsme byli s rodinou Marečkovic na asi 15 kilometrové tůře po Vizovicku, zakončenou jak jinak než v hospodě u dobrého jídla a piva :-). A v něděli jsem jela s klukama a s rodiči na hrad Hukvaldy.
fotky z výletování

 

6.4.2009 - Nové domácí video i fotky duben.

 

2.4.2009 - Nové fotky duben. A fotky od Marti Binarové z intenzivky. Díky Marti ;-)

 

28.-29.3.2009 - Intenzivní trénink v Opavě

Po dlouhé zimě bez tréninků, jsme si dali o víkendu v Opavě pořádně do těla :-) Marťa nám stavěla jako vždy zajímavé sekvence, kde jsme si vyzkoušeli, jaké máme mezery ve vedení našich čtyřnohých a co je potřeba pilovat. Kluci běhali moc hezky, ale samozřejmě že je pořád co trénovat a to je to co nás na tom nejvíc baví :-))
Na sobotu měli opaváci objednané ukázkově jarní počasí, takže se běhalo perfektně. V neděli už asi jaro nebylo na skladě... dopoledne jsme zvládli trénink ještě bez deště, ale potom začlo pršet a už nepřestalo. Odpolední trénink jsme proto vzdali a jelo se domů. Myslím že i tak nám to bohatě stačilo a udělali jsme "kus práce". Díky Marťo, bylo to jako vždy super! Fotky ze soboty najdete pod fotkou černobílé rodinky :-)

 

25.3.2009

Díky krásnému zapadajícímu slunci, jsem opět na vycházce fotila. Roy vycházku kolem řeky přivítal jako super změnu, oproti klasickým procházkám po kopcích a neváhal se několikrát vykoupat. Vím dobře, proč se této trase v zimě vyhýbám :-)

 

22.3.2009

Ráno jsem na vycházce něco málo fotila. A taky jsem našla ve foťáku nějaké starší videa :-)

 

14.-15.3.2009 - Závody - Horka nad Moravou

Poslední část zimního seriálu závodů v Horce pískal Tomáš Glabazňa. Stavěl krásné, vzdušné parkury, kde byly především rychlé nohy a dobré vedení podmínkou k úspěchu :-) Kluci běhali vpodstatě bezchybně, pokud jsem stihla být tam kde jsem potřebovala, což nebylo vždycky, takže nějaké chyby i diskvalifikace a dva návraty neukázněnce Chelsína na start, proběhly :-)
Ale celkově jsem měla skvělý pocit, jak z perfektních parkurů, tak z kluků a nakonec i ze svého vedení, protože se mi problematické místa povedly ukočírovat jak jsem chtěla. S Chelsíkem se nám v sobotu povedl bezchybný open agility a skončili jsme na 5. místě, z čehož jsem měla v tak velké konkurenci opravdu radost. S Royíkem se nám povedla zkouška na výborně s jednou shozenou laťkou, ale nejlepším časem a krásnou postupovkou 4,9 m/s - běžel jak o život :-) Bylo z toho 2. místo.
A naše kompletní výsledky:

 
Roy:
jumping- DISK, zk. LA1- DISK, agility- 21.místo
Chels:
jumping- DISK, zk.LA2- 3.místo, agility- 5.místo

Roy:
jumping- 19. m., zk.LA1- 2.místo, agility- 19.místo
Chels:
jumping - 22. místo, zk.LA2 - DISK, agility - DISK

Závody jsme si maximálně užili, hodně se opět nasmáli a dokonce jsme i poseděli na zahrádce, což bylo opravdu povznášející :-))) Fotografové, díky sobotnímu jarnímu počasí, fotili a fotili a máme krásné fotky, za které mistrům fotografům moc děkuju ;-) A taky máme video :-)

video kluků     Rosa video    moje fotky     fotky od Marťi Binarové     fotky od Marka Havlíka

 

3.3.2009 - Pár nových "pózovacích" fotek ze sobotního cvičáku.

 

1.3.2009 - Máme nové video :-) Díky Hani za půjčení kamery, máš to u mě ;-)

 

24.2.2009 HOT NEWS! Sněží a sněží.... :-)

     

 

18.2.2009

Unavení chlapečci po dvouhodinovém řádění ve sněhu :-) Sníh má něco do sebe, ale už ať je jaro :-)

     

 

14.2.2009 - Závody agility Horka nad Moravou

Další část seriálu závodů v Horce pro nás nebyla moc úspěšná, protože prakticky nemáme kvůli povrchu na cvičáku kde trénovat a bylo to vidět. Hlavně Chelsík byl převeselý :-) Nezůstával na startu štěkal jako blázen, shazoval a zóny ho vůbec netrápily. V jumpingu jsme se diskli hned na startu, protože jsem rozjařence vrátila na start, ve zkoušce jsem si zase opravila kladinu a pryč z parkuru a až poslední běh vypadal skoro jako týmová práce. Přesto jedna shozená laťka a jedna zóna.
Roy běhal hezky, jen panička, taktéž málo trénovaná, mu to kazila...
V jumpingu jsme měli mojí vinou odmítnutí a spadly asi dvě laťky, zkouška byla s jedním odmítnutím (taky moje) a v agility jsme se diskli, na celkem těžké rozlišovačce. Ale závody jsme si pochopitelně užili, protože v Horce je vždycky super atmosféra a hlavně fajn lidi. Pořadatelé se tentokráte vytáhli s mega teplometem, před který jsme se průběžně chodili zahřívat a škvařit oblečení :-) Tratě stavěla Jiřina Máčková, large týmu bylo nejspíš tolik co posledně :-)) A naše výsledky:


Roy: jumping - 18. místo, zkouška LA1 - 3. místo, agility - DISK
Chels: jumping - DISK, zkouška LA2 - DISK, agility - 10. místo

Druhý den jsme jeli do Horky opět trénovat. Tentokrát jsem měla oba kluky, protože rozjařenec Chelsín to potřebuje jako sůl :-) A já moc děkuju olomouckým za pozvání, bylo to super!
Naše hlavní kameramanka Bára nám zase natočila nějaké to video. Díky!       video   fotky ze soboty

 

8.2.2009 - Nové fotky ze zahrady a sobotní procházky s tetou Sunynovou a holčičkama.

 

31.1.2009 - Memoriál Stanislava Smolky - 4. ročník

V rámci podpory našeho KK Zlín jsem přihlásila Roye na náš tradiční Zimní závod do speciální poslušnostní kategorie bodované dle ZVV1. A protože poslušnost vůbec netrénujeme, byl to celkem odvážný čin :-) U nohy Royík šlapkal jako kladrubáček, ovšem ostatní cviky, jako odložení za pochodu v sedě, nebo aporty, byly víceméně buď a nebo :-) Tečkou celého našeho zápolení, byly služebácké překážky, kde Roy předvedl ukázkové zóny, čímž vzbudil velký ohlas u "agilitní" skupinky našeho cvičáku :-)) A pan rozhodčí to nepochopil vůbec :-)

 
V kategorii bojovalo 18 psů a my jsme nakonec skončili na 10. místě, což bylo pro mě milým překvapením :-) Díky Hance Sklenaříkové, mám náš veselý výkon zvěčněný na videu.
A Bára Šustková nám zase udělala krásné fotky. Díky holky!                                    video zde

     

 

17.1.2009 - Závody agility Horka nad Moravou

Naše první letošní závody a třetí kolo zimního seriálu závodů v Horce pískala Lenka Pánková. Lenka využila celý prostor a parkury byly krásné a běhavé, což mám ráda. Klukům tratě taky sedly a přesto že jsem měla celkem pochybnosti, protože jsme měsíc pořádně netrénovali, kluci mi udělali velkou radost. Roy opět neshodil ani jednu laťku a přes malé zádrhely ve slalomech běhal moc hezky. Chelsík shazoval jen vyjímečně, na startech zůstával a zóny jsme taky celkem ustáli. Měla jsem ze závodů perfektní pocit a nezkazila mi ho ani šílená zima :-) Large týmů běhalo cca 40. A naše výsledky:

Roy: jumping - 16. místo, zkouška LA1 - DISK, agility - 9. místo
Chels: jumping - 18. místo, zkouška LA2 - 3. místo, agility - 11. místo

Druhý den po závodech jsme si jeli do Horky pro změnu zatrénovat. Chelsík zůstal doma odpočívat a běhal jen Royík, protože potřebuje nabrat zkušenosti. Celý víkend nás holky Šustkovy natáčely na kameru, ale ta chudinka v tom mrazu nestíhala, takže se podařilo zachytit jen pár běhů, přesto díky holky a doufám, že se kamera uzdraví :-) video zde

No a pochopitelně jsme nemohly zapomenout udělat pár fotek pro pražskou tetu PRTovou :-))

     

 

7.1.2009

Při hledání fotek do článků, jsem narazila v PC na parádní fotky, vůbec nechápu, jak jsem na ně mohla zapomenout :-) Tímto zdravím tetu Jiřku a dodatečně ji děkuju :-)) Vzpomínka na léto 2007

 

4.1.2009 - Chels má 5 roků

Je to neuvěřitelné, jak ten čas letí... Chelsíkovi a všem jeho sourozencům, přeju hodně zdraví a spokojenosti, hodně sportovních úspěchů, procházek, blbnutí, mazlení a všeho co mají tak rádi! :-)

     

 

2.1.2009 - Zimní vycházka na Tesáku

Dnes napadla první pořádná nadílka sněhu, tak jsme vyrazili na menší výlet na Tesák, kde to bylo jako v pohádce. Chlupatci byli přešťastní a náležitě si to užili. My jsme se kochali a fotili :-)

 

29.12.2008 - Návštěva Rozárčiných štěňátek

Dneska jsme byly s tetou Sunynovou pomuchlat Rozárčiny štěňátka. Já jsem si málem odnesla jediného chlapečka z vrhu, neb je prostě kouzelný :-)) a taky něco vyfotila. Díky Radi, žes nás ve večerních hodinách nevyhodila a přejeme prckům ten nejlepší život :-)

 

26.12.2008 - Štěpánský pochod

Každý rok na Štěpána vyrážíme v početné skupině členů KK Zlín & ROSA Zlín, na dlouhou procházku z Malenovic do Zlína a zakončujeme ji tradičně u svařáku a bramboráku v hospodě "U Hřiba". Letos byl bramborák obzvlášť dobrý :-)) Psiska se vyblbnou a dostatečně unaví, což se povedlo i letos, jen ty moje paka blbli tak, že domů dopajdali. Oba si strhli polštářky na předních tlapkách :-/ Počasí mi opět moc nepřálo k focení, přesto jsem pár fotek udělala.

 

25.12.2008

Zpracovala jsem krátké "vánoční" video z foťáku, jak si kluci, respektive Chels užil Vánoce :-))) Dostali jsme velkou spoustu péefek, moc děkujeme! :-)

 

PF 2009   Všem kamarádům, známým i náhodným návštěvníkům našich stránek, přejeme pohodové Vánoce a šťastný nový rok 2009!

 

22.12.2008 - Dokončeny nové stránky :-)

|  Kopírování a šíření obsahu bez písemného souhlasu autorů zakázáno  © 2008 - 2022  |