Úvod
 

Roy

Able Roy of Crazy Sun

1.12.2006 - 27.12.2020

Roy byl kastrovaný (kryptorchismus)

FOTOGALERIE       RODOKMEN


Splněné zkoušky:
Agility: A1, A2
Poslušnost: ZZO, ZOP, BH


S myšlenkou pořídit si druhého psa, jsem si pohrávala, když měl Chels zhruba dva roky. Po Bertě zůstalo doma prázdno a Chels byl vždycky ve společnosti druhých psů šťastnější. Nebylo pochyb o tom, že druhý pes bude borderka :-)

Chtěla jsem psa, který bude povahově podobný Chelsíkovi a bude stejně nadšený do práce. Dorotka už štěňátka mít nemohla, takže jasnou volbou byla Sun - Elegance Sun Black Chevers, Chelsova sestřička, kterou znám dokonale od malička a která je stejně skvělá, jako její máma.

Tatínkem štěňat se stal First Hemp of Devil Brook z Rakouska.

Peťa - majitelka Sun, mi dovolila být u porodu, za což jí moc děkuju, protože to byl pro mě neuvěřitelný zážitek.

Narodilo se 5 štěňat, z toho 4 kluci a jedna holčička, která zůstala doma u mámy :-)

Takže jsem měla na výběr ze 4 kluků. Nebylo to vůbec jednoduché vybírání, všichni si byli povahou neuvěřitelně podobní. Protože bydlím od Peťi jen kousek, byla jsem u štěňat skoro pořád, ale jasno jsem pořád neměla. Plán že nechám vybrat Chelse, jaksi nevyšel, protože Chels, zřejmě tušíc zradu, se nechtěl na štěňata ani podívat :-)) Roy si mě nakonec tak nějak vybral sám. Vždycky když jsem se objevila, přišel za mnou jako první, slyšel na jméno a navíc to byl největší kluk z celého vrhu, což se mi líbilo :-) (a taky měl puntíky) :-)))

Tak bylo rozhodnuto a Royík putoval o vesnici dál a okamžitě se doma zabydlel.

Chels ho přijal nečekaně bez problémů. Nechal si líbit všechny jeho zákeřné štěněčí rošťárny, nesnažil se ho nijak vychovávat a vše trpělivě snášel. Přesto zůstal doma alfa psem a Roy z něj má respekt. Oba si skvěle rozumí. Jejich okusovací, přetahovací a lítací hry nemají konců. Chels má neustále pocit, že musí Roye chránit. Jakmile uslyší v blízkosti Roye nějaké zavrčení, okamžitě přiběhne situaci řešit. V čekárně na veterině potichu, ale výstražně vrčí na nově příchozí, aby se nepřibližovali, což před tím nikdy nedělal. Když má Roy nějaké divoké sny a kňučí ze spaní, přiběhne ho zkontrolovat. Má ho prostě rád a myslím, že Chels je pro Roye tím největším učitelem a kámošem v jednom.

I když jsem si myslela, že bude Roy povahově podobný Chelsovi, jsou každý úplně jiný. Roy je více rozvážný a trpělivější. Neštěká, když něco děláme a strašně se snaží zavděčit se. Na všechno se maximálně soustředí, hltá každý můj povel a dobře se s ním spolupracuje. Z všeho nejvíc miluje vodu. Skáče do každého rybníku, přehrady nebo řeky přímo po hlavě, čímž je někdy nebezpečný sám sobě. Royík je doma obrovský mazel, což u Chelse moc neznáme, takže povolení spávat v posteli má dokonce i u mých rodičů, kam žádný pes ještě nesměl :-)

Lidi i ostatní psy má rád, ale nevítá je s takovým nadšením jako Chels, protože jeho životním krédem je, sledovat Chelse, aby neunikl jeho zornému úhlu, popřípadě paničku, co kdyby vyslovila nějaký povel. Takže na nějaké vítání a hry s ostatníma nemá vůbec čas.

Budoucnost Roye byla od začátku plánována jako agilitní.

Obrany jsme zkusili, ale Roy není v povaze takový "tvrďák" jako Chels, takže by to s ním nešlo tak hladce a mě samotnou už sportovní kynologie tolik neoslovuje.

A tak zastávám heslo, že je dobré dělat jednu věc a pořádně :-)

Royík je takové naše sluníčko snaživé a já jsem ráda, že si mě vybral. Díky za důvěru Peťi ;-)

|  Kopírování a šíření obsahu bez písemného souhlasu autorů zakázáno  © 2008 - 2022  |