Úvod
 

Novinky 2011


Přejeme všem veselé vánoce a šťastný nový rok, hodně zdraví, lásky a spokojenosti!

 

20.12.2011 - Pár nových fotek z prosincových procházek.

 

Fotosoutěž "Pod peřinou"

Na ČT1 (Dobré ráno s jedničkou) probíhá fotosoutěž na téma "Pod peřinou".

Poslali jsme tam Royíkovu fotku a momentálně balancujeme mezi 3-4 místem. Pokud byste nás s Royíkem chtěli podpořit, prosíme klikejte na jeho fotku na tomto odkaze. I za případné šíření odkazu budeme rádi :o)

Moc děkujeme ;o)

 

1.12.2011 - Royík slaví 5 let!!!

Tak už je to 5 let, co se narodil náš puntíkatý... Všechno nejlepší Royíčku, hlavně hodně zdraví!! :o*

     

 

Listopad

 

Děkuji přírodě za rekordní bezsrážkový podzim :o) Protože jinak by se náš rozoraný dvorek proměnil v bahniště a psiska v prasátka. Díky díky díky!!!
Co se jinak dělo v listopadu?
Dastík po dlouhodobých problémech prodělal operaci análních žlázek. Všechno dopadlo dobře a snad už bude mít chlapec klid. A Roy se dal na intelektuální dráhu, prý teď bude agility studovat teoreticky, když už ne prakticky :o)

 

Říjen

Počasí nám přeje jak ke stavbě, tak k procházkám. Podzim je úžasný, miluju teplé slunečné dny na podzim! Tady je pár fotek z jednoho takového nádherného dne :o)

Jinak musím říct, že jsou kluci opravdové zlatíčka, statečně snáší nečinnost a dokonce mě podporují v odpočinku - viz. foto :o)

     

 

19.10.2011

Dostaly se mi k rukám nějaké nové fotky z MR BCCCZ 2011, tak jsem je přihodila do alba. Děkuji fotografům, Markovi Benešovi a Zuzule Vetrákové ;o)

 

Mrazivé ráno ve východu slunce

Rosničky na neděli slibovali krásné slunečné počasí, tak jsme si ráno přivstali a vyrazili na vycházku ještě za tmy. Na kopec jsme přišli s východem slunce. Všude jinovatka, klid a nádherné světlo. Byla to jedním slovem nádhera :o) pár fotek zde

 

Září

V září jsme opět hodně makali a udělali další velký kus práce, zde pár dokumentačních mobilních fotek ;o) A protože se u nás dveře netrhnou a střídají se tady různí řemeslníci, kteří se většinou dost polekají smečky psů, pořídila nám maminka smaltovanou cedulku ke dveřím - viz. foto :o))

     

Neděle máme většinou volné a odpočinkové, tak jsme si jednu takovou neděli zajeli ke koním. Kluci mi opět dělali profi doprovod. Moc jsme si ten den všichni užili :o) A po projížďce jsme si zajeli na Kohútku, na úžasné borůvkové knedlíky. Nejedla jsem snad nic lepšího, takže doporučuji všem! :o)

     

Ve státní svátek se taky nedělá, i když u nás se pracovalo, já jsem se vypravila s klukama na Zlínské zkoušky agility. Po velké agility pauze jsem čekala totální error, ale nebylo to tak hrozné. Hlavně Chelsík mě mile překvapil. Ona ta pauza jde vidět hlavně na mně :o) Každopádně jsem si to po dlouhé době moc užila. Taky jsem něco vyfotila. A tady je zbytek fotek z letošního krásného babího léta. Krásný podzim všem!

     

 

15.9.2011

Měli jsme na zkoušku na pár dní zapůjčený objektiv (70-200, f/2,8), tak jsme něco málo vyfotili. Většinou večer, kvůli nedostatku času, ale světelný objektiv to zvládl :o)
Děkujeme Haňuli Outratové za půjčení ;o)

 

Srpen

Srpen obrazem. Myslím, že slova nejsou potřeba :o) Většina fotek je mobilem-to pro omluvu kvality ;o)

     

     

I nějaký volný čas jsme měli, i když ho nebylo moc :o)

     

 

Červenec

Půlka července sice připomínala spíš podzim, ale pár pěkných a horkých dní jsme si užili.
V jendom z těch horkých dní jsem byla s Royem na tréninku pod vedením Terky Králové. Až na to vedro byl trénink perfektní. Po dlouhé době jsem měla pocit, že mi trénink dal něco víc. Takže Tery díky, rádi si to někdy zopakujem ;o)

Byli jsme párkrát koupat kluky, něco málo jsme i vyfotili.

Teď nám začíná hektické a pracovní období. Agility, výlety, hledání kešek a jiné aktivity musíme na chvilku pověsit na hřebík. Budeme opravovat domeček, takže kluci budou maximálně dozorovat na stavbě a hlídat míchačku :o) Práci zdar ;o)

     

 

Červen

Léto v plném proudu :o) Kluci dostali staré necky na koupání, tedy spíš na hrabání a stříkání si na podvozky, ale myslím, že spokojenost je veliká :o)) viz. nové letní video ;o)

Byli jsme i na nějakých výletech. Tady je pár fotek z Ovčáckého dne v Prlově. Moc pěkná akce plná ovcí, výrobky z vlny, pasení, řemesel, ovčího sýra, no prostě všeho co se týká oveček.

Taky jsme s klukama byli pokořit nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd - Lysou horu (1323 m n. m.). Jedno z nejchladnějších, nejdeštivějších a největrnějších míst v České republice. Ale měli jsme štěstí, bylo celkem jasno a výhled byl super. Pár fotek tady.
Pěkné léto všem ;o)

     

 

10.-12.6.2011 - 11. Mezinárodní mistrovství ČR border collií v agility

Pro mě dlouho očekávaná akce roku. Akce plná borderek, agility a fajn lidí :o) Těšila jsem se na kamarády, které vidím opravdu zřídka, na krásné prostředí kolem vodní nádrže Rozkoš, na večerní posedávání na zahrádkách, ale i na to, že budu běhat s oběma černobílýma. Akce nezklamala! Organizace byla bezkonkurenční, parkury od Gabi Steppan (A) a Bea Tanner (CH) byly nádherné, směchovody dostaly zabrat, počasí vyšlo dokonale, jen ta vodní nádrž byla poněkud vypuštěná a smradlavá :o)

V kategorii A2/A3 závodilo 76 týmů, v kategorii A1 – 67 týmů, několik týmů ve veteránech a pak asi něco kolem 50 štěňátek v tunelovém a barelovém běhu.

A moji kluci? Já jsem byla moc spokojená :o) I když nějaké nedorozumění, zacyklení (vše díky mně), bojování s CH na startu, a jiné vtipné okamžiky byly :o)) Za víkend jsem běžela celkem 14 běhů, nutno podotknout, že koncem akce už nebyla koncentrace úplně nejlepší :o)
Roy běhal krásně, od čistého běhu nás 2x dělila jediná chybička, a ze 7 běhů za víkend jsme se dikvalifikovali pouze jednou. Celkově Royík skončil na hezkém 20. místě v mistrovských bězích A2/A3 :o) S Chelsíkem jsme se diskli taky jen jednou a zvládli jsme i jeden čistý běh a to v závodě družstev. Ve družstvu s názvem "Ze Zlínského hnízda" jsme bojovali ve složení Chels, Roy a Allyška s Peťou Ušelovou. V prvním kole se diskla Allyška a ve druhém kole já s Royem. Celkově se "Zlínské hnízdo" umístilo na 18. místě :o)

Chtěla jsem napsat jen krátkou zprávu, což se nezdařilo, tak už radši jen poděkuju těm, co si to zaslouží :o) Moc bych chtěla poděkovat organizátorům - byly jste úžasní, byla to nejlepší akce za poslední dobu! Taky děkuju naší družstevnici Peti, pak Marečkovi, že nás krásně přivezl a odvezl a staral se o nás, děkuju fotografům za fotky, dámám rozhodčím za krásné tratě, Kačce Macků za pytel hrášku a hlavně děkuju těm mým černobílým klukům, že jsou jací jsou :o) Agility a borderkám zdar :o)

video Roy    video Chels    fotky kluků    ostatní fotky    web MR BCCCZ - výsledky, parkury...

     

 

Květen

Kromě lovení zkoušek jsme v květnu zvládli předváděčku agility na Dětském dnu na Klečůvce. Děti i dospělí byli nadšení, což byl účel akce :o) Dětem jsme povykládali o agility i výchově pejsků, odpovídali na jejich vtipné dotazy a bylo to fajn :o) Tady je pár fotek.

Taky jsem trochu tvořila a na světě jsou letošní fanouškovské trička pro MS v agility ve Francii. Objednávka je tady, nebo od minulého týdne na úvodní stránce webu.

Jinak hodně procházkujeme a vybíráme desítky klíšťat i přes antiparazitní přípravky :o/, ale i tak si užíváme letního počasí :o)

     
     

 

21.5.2011 - Dvojzkoušky, Valašské Meziříčí

Opět tak trochu narychlo přihlášené zkoušky a lov bezchybného běhu s Royíkem. Chybělo málo - v první zkoušce jsme se sice umístili na 3. místě, ale spadla předposlední laťka. Druhou zkoušku od Petra Dostála jsme neuřídili :o( Domů jsme odjížděli mírně zklamaní, připečení od slunka (vypadám jak rajče v bílem nátělníku :o)), ale našli jsme i nějaké pozitiva:
- zkusili jsme si těžké náběhy do slalomu, - u prezence jsme dostali Krajánek, rohlík a lžičku :o)) - Roy si letos poprvé zaplaval, - a měli jsme skvělý pozdní oběd v hospodě :o) Takže opět agility a fajn výletům zdar ;o)

 

18.5.2011  nové fotoalbum V pampeliškách

 

14.5.2011 - Zlechovské dvojzkoušky

Trošku neplánovaně a narychlo jsem se v pátek 13tého přihlásila na dvouzkoušky a v sobotu jsme s vidinou nějaké té splněné zkoušky vyrazili směr Zlechov. Dopadlo to tak, že zkoušku nemáme žádnou, i když na malý okamžik jsem radost z úspěšné mise měla :o))) S Royem jsem zaběhla krásný "čistý" běh, dokonale jsem zmátla nejen rozhodčí Lenku Pánkovou, ale i pořadatele, kteří ohlásili čistý běh, ovšem posléze se opravili :o) Poslala jsem totiž Roye do špatné díry tunelu a suveréně běžela do konce, s tím, že to máme čistě... radost mi vydržela jen chvilku :o) Co vám budu povídat, byla jsem na sebe fakt dooost naštvaná :o) No nemají to se mnou jednoduché, kluci moji šikovní. Agility zdar! :o))

foto: Iva Vránová, Jana Raczová a agizlechov.cz
     

 

7.-8.5.2011 - Závody a zkoušky agility, Zlín

První letošní závody na trávě a na domácí půdě :o)
V sobotu probíhaly normální závody a v neděli zkoušky. Obojí k nám do Zlína přijela pískat Lenka Pánková. A že nám některým zamotala hlavu :o))
V sobotu jsem po prvních dvou bězích s Royem propadala mírné depresi, ale poslední běh (ač se mi při prohlídce zdálo nemožné, že to zaběhnu) se nám povedl čistě :o) Páneček s Chelsíkem drželi čisté skóre disků celou sobotu... zajímavé, že ani jeden z toho depresi neměl :o)))

V neděli se nám s Royíkem povedla zaběhnout čistě jedna zkouška, dokonce jsme dostali pochvalu od paní rozhodčí :o)) Leni děkuji! ;o) Že bych se přece jen do těch trojek jednou dostala? :o) Závody jsme měli pohodové a to i po pořadatelské stránce, počasí vyšlo, pár běhů taky vyšlo, takže co víc si přát :o)

Video těch povedených běhů + bonus na konec:  zde ;o)

Chels/Marek Open jumping Zk. LA2 Open agility Zk. LA2 I. Zk. LA2 II.
disk disk disk disk 6. místo
  Roy/Jana   Open jumping Zk. LA2 Open agility Zk. LA2 I. Zk. LA2 II.
disk disk 2. místo 2. místo 7. místo

     

 

Velikonoce

Jarní intenzivky v Opavě už jsou tradicí a nechyběli jsme tam ani letos. Počasí v sobotu bylo přímo letní, ale v neděli od rána pršelo, takže jsme to po dopoledním tréninku vzdali a totálně promočení jeli domů. Byla to škoda, ale byli jsme spokojení i tak, protože jsme si opravdu pořádně potrénovali a bylo to super. Puntíkatý chlapec běhal perfektně a páneček s Chelsíkem byli taky moc šikovní. Co víc si přát?
Děkujeme Marti!! ;o) fotky z Opavy

Letos bylo skvělé i to, že intenzivka vyšla na velikonoce, takže jsme měli ještě volné pondělí :o) Využili jsme ho k výletu. Tentokrát na Ploštinu. fotky z výletu

     

 

21.4.2011  nové fotky duben 2011

 

Jarní úklid ve fotkách :o)

Obměněny a přidány nové fotky ve fotogaleriích Chelsíka i Royíka.

 

9.-10.4.2011 - Akční víkend

Tento víkend jsme si užili naplno. Jen škoda, že je víkend vždycky tak krátký :o)
Sobotu jsme strávili u koní ve Francově Lhotě. Kluky jsem vzala s sebou a i když jsem se trochu obávala, jak budou reagovat, když je vezmu na projížďku, (protože u koní jako doprovod ještě nikdy nebyli) chovali se oba jak profíci, jako by doprovázeli koně odjakživa :o) Udělali mi obrovskou radost! Chelsík sice ze začátku rychlejší jízdu doprovázel štěkáním, ale zvládli jsme to. A Roy, ten si to opravdu užil, lítal kolem nás po loukách ve velkém okruhu a byl ve svém živlu. Krásný den jsme pak zakončili prvním letošním opékáním špekáčků :o) pár fotek od koní

Neděli jsme pojali turisticky a vyrazili na výlet na Lačnovské skály :o) Můj oddaný černobílý doprovod si užil les i skály s nadšením sobě vlastním, večer odpadli do pelechů a kdybych je ráno nevzbudila, myslím, že by spali ještě v poledne :o) pár fotek z výletu

     

 

25.3.2011 - Nový vzhled stránek

Náš web dostal s jarem nový "čokoládový" kabátek :o)

 

Březen

Tak jsme se konečně dočkali, jaro je tady... skoro :o)) Pár fotek z jarních procházek: březen 2011.

     

 

12.-13.3.2011 - CSI: Evropský pohár border collií, Motěšice SK

 

Na první letošní závody jsme vyrazili na Slovensko. Vzhledem ke konkurenci a dlouhé zimě bez tréninků jsme to brali spíš jako společenskou událost :o) Startovní listina byla nadupaná samými zvučnými jmény, obzvlášť v large :o) Celkově bylo přihlášeno 136 závodníků, 85 large a z toho 60 borderek. Bylo se opravdu na co dívat!
Rozhodčími byli: Mia Laamanen (FIN), Pavol Vakonič (SR). Tratě byly celkem obtížné. No a naše výsledky byly z větší části "diskotéka" :o) Ale nevadí, počasí bylo jak na objednávku, potkali jsme se se spřízněnci z Brna a Prahy a moc jsme si to užili :o)   video

Roy/Jana zk. LA2 jumping agility
Sobota: 11. místo disk disk
Neděle: disk 17. místo 29. místo
Chels/Marek zk. LA2 jumping agility
Sobota: disk disk disk
Neděle: disk disk 48. místo

 

Únor

Kromě toho, že jsme v únoru odpočítávali dny v kalendáři, protože březen, to už zní přece jen víc jarně :o), tak jsme konečně dokončili naši domácí kladinu! Prototyp kladiny měl povrch pouze dřevěný, ale po prvním karambolu pana Chelsouna, bylo jasné, že je potřeba povrch něčím vytunit. Nejlepším řešením se ukázal umělý trávník po celé ploše. A tak jsme o téměř jarně vypadajícím poslednícím únorovém víkendu, mohli kladinu slavnostně otestovat. A trénovali jsme každé ráno :o) Test dopadl na jedničku, povrch klukům neklouže a když na naší krtky rozryté zahradě kladinu vyklínujeme, je i pěkně stabilní. Takže jsem happy já i chlapci :o))) Premiéru kladiny jsme si i natočili: video zde ;o)

Máme i pár kladinových a procházkových fotek. A taky jsem objevila kouzlo nového "polaroidového" programu a vytvořila album mých oblíbených fotek "Best of polaroid" :o)

     

 

13.2.2011 - Trénink s Martinou Konečnou

Když se k nám dostala nabídka, že se uvolnily nějaké místa na trénink k Martině Konečné, neváhali jsme a přihlásili se. Udělali jsme dobře a bylo to moc fajn dát si po delší době do těla a potrénovat. Spokojenost byla myslím na všech stranách, zejména u těch čtyřnohých :o) Nějaké sekvence jsme si natočili, ale nemáme bohužel vše, protože baterky v kameře stávkovaly. Video tady

 

Víkend ve znamení slunce

Poslední lednový víkend byl mrazivý, slunečný a krásný, tak jsme se toulali celé hodiny zasněženou krajinou se psy a foťákem. Pár fotek tady :o)

 

Leden

 

Zimní měsíce se vždycky hrozně táhnou...
Letos máme tak nějak víc odpočinkovou zimu co se agility týče, nicméně odpočinek se snažíme trávit aktivně a to hlavně dlouhými procházkami po kopcích, nebo učením triků. Když se podaří, jezdíme jednou za 14 dní trénovat do haly.

Chels je vždy po delší agility pauze celkem neukočírovatelný, no... asi už to lepší nebude... hlavně že je šťastný :o)) A Roy, ten se snaží za všech okolností udělat, co mi na očích vidí... já bych teda byla nejraději, kdyby už mi konečně viděl na očích, že nemá žrát ty tuny sněhu, nedej bože si zase spletl bílý písek v hale se sněhem a půl kila ho nesežral :o)) Jinak se u nás nic nového neděje. Tedy vlastně něco přece - dala jsem se do výroby hraček.... Ano, já už taky :o))

Nové fotky leden 2011 a přidala jsem některé z fotek, které jsme fotili do "agentského" videa ;o)

 

4.1.2011 - Chelsík slaví 7 let!

Chelsátko naše, ze všeho nejvíc ti přejeme pevné zdraví do další sedmiletky :o*

Trocha historie - Chels junior :o))

     

 

Vánoční svátky a volný týden

Štědrý den se nám co se počasí týče pravda moc nevyvedl, z procházky před Štědrovečerní večeří jsme se vrátili jako mokré koule bláta, ale to bylo asi jediné negativum celých svátků :o) Už na Štěpána opět napadl sníh a vyrazili jsme na tradiční Štěpánský pochod, zakončený tentokrát v Klubu důchodců :o)) bez důchodců, ale se skvělým gulášem, kyselicí a svařákem (děkujeme holky ;o))
Celý volný týden jsme hodně jedli :o), chodili na velké procházky, taky jsem zaměstnávala klukům hlavičky učením nových triků a celkově jsme si svátky moc užili. Teď už vzhůru do reality ;o)

Taky jsme něco nafotili: Štěpánský pochod   Spletený vrch   a natočili: Schovávaná s Royem :o)

     

|  Kopírování a šíření obsahu bez písemného souhlasu autorů zakázáno  © 2008 - 2022  |