Úvod
 

Novinky 2010


PF 2011   Šťastný nový rok 2011, hodně zdraví Vám i Vašim blízkým, dvou i čtyřnohým ;o)

 

20.12.2010 - Pár fotek ze sobotní procházky pohádkovou krajinou Lipských pasek ;o)

 

Víkend plný sněhu

O víkendu jsme měli jet na závody do Motěšic, ale kvůli sněhové kalamitě jsme to, ač neradi, vzdali... Celý víkend bylo krásně slunečno a mrazivo a my jsme si ten sníh aspoň chodili pořádně užívat :o)

Pár fotek tady. A taky jedno romantické sněhové video :o)

Krásný a pokud možno klidný předvánoční čas všem ;o)

     

 

1.12.2010 - Roy slaví 4 roky!

Všechno nejlepší Royíku, hlavně stále pevné zdraví a ať jsi pořád takový jaký jsi :o*

     

 

Zima je tady

 

Konečně je tady pravá zima i se sněhem! Psiska chodí domů z procházek spokojení a hlavně čistí! Na mě už dokonce dýchá adventní atmosféra :o))) Tak doufám, že nám ten sníh aspoň chvíli vydrží!
Sněhové radovánky jsme šli na kopec zahájit tradičně a to bobováním s Tomáškem ;o)   fotky

 

20.-21.11.2010 - Euro Cup, Motěšice (SK)

Konečně zase závody :o) V prostorné hale v Motěšicích s parádním povrchem se běhalo na dvou parkurech. Tratě stavěli a posuzovali rozhodčí: Lenka Pánková (ČR), Peter Kindle (CH) a Pavol Vakonič (SK). V lagre bojovalo asi 56 týmů. Všechny parkury, kromě jedné zkoušky, se mi moc líbily a moc dobře se mi běžely - víc takových tratí!!! :o) S Royíkem jsme zaběhli kupodivu 5 z 6 běhů za oba dny, sice padaly sem tam laťky, ale byla jsem nadmíru spokojená. Roy je prostě neuvěřitelné zlatíčko :o* Chelsík běhal s pánečkem a musím říct, že jim to jde moc dobře, na to že spolu vůbec netrénují. Pánečkovy občasné výpadky paměti pošéfujeme Ginko Bilobou, ovšem odložení Chelse si bude muset pošéfovat sám :o)) Nutno říci, že po nedělní zkoušce jsem na oba byla velice pyšná, protože zaběhli zkoušku (sice se dvěma chybkama), kterou doběhly jen dva týmy :o)))
Máme videa, ovšem předem se omlouvám za kvalitu některých záběrů...     video Chels     video Roy

Chels/Marek agility zk. LA2 jumping
Sobota: disk 9. místo disk
Neděle: 17. místo 2. místo disk
Roy/Jana agility zk. LA2 jumping
Sobota: 8. místo 10. místo 23. místo
Neděle: 21. místo disk 15. místo

fotky z venčení po okolí
     

 

14.10.2010 - Výlet na Sehrad

V neděli padaly teplotní rekordy, tak jsme neváhali a vyrazili na túru Lípa - Sehradice (zřícenina hradu Sehrad). Ze zříceniny byly sice vidět pouze části obvodních zdí, ale nevadí, hlavně že jsme měli nějaký cíl :o) Po 16 kilometrech doma kluci odpadli a my po pozdním obědě taky :o) Pár fotek tady ;o)

 

Prostor pro reklamu :o)

Nakladatelství Plot právě vydalo moc pěknou knížku o Dogdancingu od Katky Lerlové. Domů mi přišel jeden autorský výtisk s věnováním, protože se s Royem v knížce pyšníme několika fotografiemi, což je hezký pocit :o)

Knížku si můžete objednat tady, vřele doporučuji!

Hodně zábavy s Vašimi čtyřnohými ;o)

 

Říjen 2010

 

Posledních pár dní v říjnu se opravdu povedlo, sluníčko svítilo, teploty sahaly až k 15 stupňům. Konečně jsem si můj oblíbený podzim užila. Měli jsme spoustu krásných barevných procházek, dokonce jsme si o víkendu natočili budík, abychom stihli východ slunce. S barevným listím to byla opravdu krása :o)   Fotky říjen 2010

Další věc, kterou na podzimu miluju, jsou dušičky. Atmosféra stovek hořících svíček na lesním hřbitově mě nepřestane snad nikdy fascinovat. Letos jsem svíčku zapálila i za Dorotku, Chelsíkovu mámu, která před pár dny odešla v krásném věku 14ti let. Bude nám moc chybět, ale nikdy na ni nezapomeneme, protože ona byla ta, která mě přivedla k rozhodnutí pořídit si životního parťáka Chelse a tím otočila můj život úplně jiným směrem. Dorčo děkuji Ti za něj!

V řijnu jsme taky pořádali na našem cvičáku zkoušky agility. Tratě stavěla Lenka Pánková. Tentokrát jsem běhala i s Chelsem, páneček se musel smířit s mojí představou čistě zaběhnuté zkoušky. Představa ovšem zůstala jen představou a nic čistě jsme nezaběhli a to ani s mladým pánem.... tak snad příště. Pěkný podzim všem! ;o)

 

Je tu podzim...

Tak moc jsem se těšila na podzimní procházky, na to že ulovím spoustu krásných podzimních fotek, na podzimní výlety.... až jsem to nejhezčí počasí a poslední teplé dny proležela doma s chřipkou :o/ Fotek moc nemáme a výlet jsme zvládli jen jeden a to na hrad Brumov. Fotky zde :o)
Hodně optimismu a málo bacilů v nadcházející zimě všem ;o)

     

 

Zpátky doma z Riedenu

Tak letošní Mistrovství světa je za námi. Bylo opět plné emocí, plné českých úspěchů, českých slz štěstí i zklamání... Výsledky asi každý sledoval, tak je není třeba psát a na rozbory jsou tu jiní... ;o)
Ještě jednou moc gratuluji českým reprezentantům - byli jste skvělí! DĚKUJEME!!!
Jako fanoušci jsme si to opravdu užili, atmosféra je nepopsatelná, výkony závodníků nutí k zamyšlení se nad vlastním vedením a tréninkem, tedy alespoň já jsem se zamyslela :o))) V přestávkách se jako vždy tancovalo, měnila se trička (letos jsem ulovila opravdu povedené kousky) :o)), chlapečkům jsme nakoupili nějaké drobnosti, viděli se se spoustou přátel... no prostě byly to skvělé tři dny!      pár fotek
Domů jsme se každopádně moc těšili. Tři dny se člověk dívá na cizí psy a zjistí jak moc mu ti jeho chybí :o) Domů jsme přijeli v noci a přivítalo nás radostné kňučení a vrtění a druhý den jsme si užili alespoň při blbnutí na procházce - viz fotky...... můžou psi vypadat ještě šťastněji? ;o)

     
     

 

27.9.2010 - Pár nových fotek září 2010.

 

18.-19.9.2010 - Závody agility Chvalnovská pohodička IX.

Po měsíci konečně závody, absťák už teda byl :o) Vyšlo nám naprosto dokonalé počasí, sluníčko, teplo, parádní nálada a moc jsme si to užili. Roy běhal se mnou, Chels měl premiéru s pánečkem. Tratě stavěli a posuzovali pánové: A. Lione (I), B. Hüppe (A), T. Glabazňa (SK). Jumpingy se běhaly na nové umělé trávě, povrch super, ale ani jeden jumping se nám nepovedl. Agility probíhalo na normální trávě, tam už se dařilo o něco lépe.  
Sice nám nějak moc padaly laťky, ale byla jsem
spokojená, jak s Royem, tak s Chelsíkem i jeho
psovodem ;o) Chelsíkovo odložení se změnou psovoda neprošlo žádnou změnou, stejně tak jako zóny :o))) Ale kluci skončili na pěkném 5. místě v součtu zkoušek ;o) Ostatní výsledky není třeba psát vzhledem k popadaným laťkám. Tentokrát jsme nenechali kameru doma, tak máme i video. A nakonec gratuluji všem našim "Rosákům" co se umístili na pěkných předních místech ;o) Agility zdar!

 

30.8.2010 - fotky z výletu na rozhlednu Vartovnu.

 

14.-15.8.2010 - Závody agility Zlín

Závodil pouze Roy, Chels tentokrát běhal s Markem jako doskokan, aby si to hoši spolu zkusili a příště už půjdou na "ostro" :o)) Tratě stavěl a posuzoval Tomík Glabazňa, v large běhalo cca 30 týmů.
S Royem se mi trochu lepila smůla na paty, buď spadla poslední laťka, nebo jsem neuhlídala zónu, což byla škoda, protože časy měl chlapeček vždy v první trojce. Chels s pánečkem zaběhli krásně čistě a v perfektním čase jumping, další běhy už měli vždy s nějakou chybkou, ale myslím, že to klukům spolu půjde ;o) Mrzí mě, že nemáme video, protože jsme oba dny zapomněli doma kameru, takže příště.

Roy Jumping Zkouška LA2 Agility
Sobota: DISK 4. místo DISK
Neděle: 6. místo DISK 6. místo

     

 

29.7.-1.8.2010 - Hungarian BC Championship & Border Collie Classic 2010, Zalaegerszeg (H)

 

Čtyři dny jsme strávili v krásném Maďarském kempu, kde z kohoutku tekl termální pramen, všude pobíhaly borderky, jeden místní pumi jménem Rasty a agiliťáci mluvili všemi jazyky :o)
Ve čtvrtek probíhalo mistrovství border collií Maďarska. Běhal se jumping a agility. Jumping posuzovala místní rozhodčí Zsuzsanna Ábrányi a agility Rolli Schiltz z Lucemburska. Jumping byl neplynulý a lámaný, ten nedoběhl ani jeden z mých černobílých. Agility doběhl celkem ukázkově Chels, ale spadla jedna laťka (44. místo).
Za zmínku snad stojí, že měl 7. nejrychlejší čas z 212 psů :o) Royíka jsem neuřídila a diskli jsme se.

V pátek za deštivého počasí běhali jedničkáři a češi stejně jako loni získali nějaké trofeje ;o) My jsme měli volno a tak jsme využili den k návštěvě termálních lázní a bylo to naprosto dokonalé!!! :o)

V sobotu přišla řada na dvojkaře a trojkaře. Tratě stavěli a posuzovali rozhodčí Anne Savioja, Allan Hansen, Rolli Schiltz a Arpád Tóth a závodilo asi 263 týmů. Kluci z 6 běhů dokončili bez disku každý pouze dva (pokud jsem dobře počítala) a to vždy s nějakou tou chybou.
Do finále, které se běželo v neděli, se dostalo z každého běhu prvních 10 týmů. Z našich se tam probojovali Marťa Vaškebová, Iva Kremláčková, Olina Edrová, Radek Liška a Lucka Konečná. Marťa předvedla famózní běh a skončila na 3. místě! (jen o setinku vteřiny za druhým místem) Do družstev, které se běželo taktéž v neděli, se vybírali závodníci s nejlepším součtem výsledků z jednotlivých zemí. České družstvo nakonec poskládali Radanka Růžičková, Honza Smoček, Radek Liška a Lucka Konečná a závod družstev vyhráli!!! Marti a českému družstvu ještě jednou gratuluju! ;o)     Kompletní výsledky

Závody byly parádní, prostředí i kemp luxusní. Kluci se snažili (Ch někdy až moc :o)), někdy mezi námi vypadlo spojení, někdy jsem selhala já coby vedoucí týmu… no prostě klasika :o) Každopádně jsme si to užili, Roye snad víc než agility bavilo koupání se v jezeru :o) a my máme opět na co vzpomínat. Agility, létu a podobným zájezdům zdar :o) video Roy    video Chels

 

5.-10.7.2010 - Dovolená v Českém Švýcarsku

Týden jsme si s našimi chlapečky užívali překrásné přírody v národním parku České Švýcarsko. Týden plný výletů a tůr po horách, večerních romantických procházek při západu slunce mezi ohradami plnými ovcí a koní. Bydlení ve staré roubence na polosamotě, kde nám srnky chodily dávat dobrou noc. Prostě jedním slovem - nádhera! :o)  důkaz na fotkách  a taky na krátkém  videu ;o)

     

 

2.-4.7.2010 - Závody agility - Moravia Open - Rožnov pod Radhoštěm

Na tyto třídenní závody s velikou mezinárodní účastí jsme se moc těšili. Byly tu k vidění takové hvězdy jako Lisa Frick, Alen Marekovič a Michaela Brandstetter. Nejvíce jsem se těšila na výkony Lisy s Hossem a ona samozřejmě nezklamala :o) Svým vedením v několika bězích získala vždy náskok několika vteřin nad všemi ostatními. Byla to parádní podívaná. Běhalo se na umělé trávě fotbalového hřiště, tratě posuzovali mistři rozhodčí: Pascale Crespel (Francie), Bernd Hüppe (Rakousko), Lenka Pánková a Jiřina Máčková (ČR). Startovní listina čítala neuvěřitelných 250 týmů z 11 zemí. V large bojovalo cca 130 týmů. Atmosféra byla parádní, zejména pak u večerního finále. Byl to takový malý trénink fandění na MS :o)) Moc jsme si to užili a já bych chtěla poděkovat pořadatelům, že dokázali u nás uspořádat tak velké a parádní závody a nalákat sem světové hvězdy v agility. A taky klobouk dolů před pomocníky, kteří v tom vedru celý den běhali kolem parkurů. Byli jste všichni skvělí, děkujeme!

No a teď k chlapcům černobílým... Umělá tráva pro nás byla celkem nová zkušenost, lidem se běhalo líp, psům hůř. Páteční zkoušky byly víceméně seznamování se s povrchem. Úchyty laťek na bočnicích jednoho parkuru způsobovaly, že laťky lítaly jen závanem psího ocasu. Nepovedl se nám jediný čistý běh, Roy doběhl asi dvě tratě s jednou chybou. Chelsín byl opět maximálně uštěkaný a vynervovaný a podle toho naše běhy vypadaly. Ovšem já jsem to hochům moc neulehčovala, jak jsem viděla na videích... :o( Jako psovodovi bych si dala 4 mínus, Chelsínovi bych dala mírné napomenutí a Royda ten to má opět za jedna :o)))

oficiální web     kompletní výsledky     video Chels     video Roy     pár neagilitních fotek :o)

     

 

28.6.2010 - Nové fotky červen 2010

 

30.5.2010 Kvalifikace jsou za námi... já jsem se s Royíkem kvůli svým zablokovaným zádům už druhého kola nezúčastnila :o((( Všem noninovaným reprezentantům moc gratuluju!! A chtěla bych připomenout fanouškům, že do konce objednávání FANOUŠKOVSKÝCH TRIČEK zbývá cca měsíc. Pak nebude možné trička doobjednat.

 

12.-13.6.2010 - Trenčianská pohodička - závody agility, Trenčín SK

 

Konečně slunečné závody - teploty ve stínu šplhaly vysoko nad 30° a na obloze ani mráček. Čas mezi běhy jsme trávili se psy u vody nebo v kempu na zahrádce u studené limonády. Letos prostě běháme jen v extrémních podmínkách :o) No ale konečně se nám podařilo i něco zaběhnout :o)
Závody se konaly v Trenčíně v krásném prostředí na břehu řeky Váh. Pro slovenské závodníky to bylo druhé kolo kvalifikací na MS. Tratě byly krásné a prostorné, já jsem běhala bez nervozity a bylo to znát. Kluci šlapali jak hodinky, diskvalifikace byly povětšinou z tréninkových důvodů. Pan Chelsík v sobotu běhal trochu šíleně, nejspíš měl po delší pauze bez tréninku absťák, ale v neděli zaběhl dva čisté běhy :o) Mladý pán se snažil, co jsem nepokazila já, dával ukázkově. Oba zaběhli čistě zkoušku, Roy předběhl Chelse o jednu vteřinu. Konečně jsem se dočkala a můžu porovnávat, dokonce i na porovnávacím videu :o))) Byly to vydařené závody, moc jsme si to všichni užili a doufáme, že příští rok se na Trenčianském ostrově zase sejdeme :o)

Rozhodčí: Nalle Jansson (SWE) a Tomáš Glabazňa (SK), v large běhalo cca 35 týmů.

Kompletní výsledky     video Chels    video Roy     LA2 - porovnávací video     fotky od vody

Chels open agility zkouška LA2 open jumping
Sobota: disk 7. místo nest.
Neděle: 15. místo 2. místo 2. místo
Roy open agility zkouška LA2 open jumping
Sobota: 5. místo disk disk
Neděle: disk 1. místo 14. místo

 

4.6.2010 - Na výletě v ZOO Olomouc

V pátek jsem si vzala půl dne volno a vyrazili jsme s Royem na výlet do Olomoucké ZOO. To měl chlapec za odměnu po nevydařených kvalifikacích :o))) Zbytek fotek ze ZOO zde ;o)

     

 

29.-30.5.2010 - Kvalifikační závody, 1. kolo, Praha - Nučice

Moje první kvalifikace. Přihlášená jsem byla pouze s Royíkem. Závody posuzoval Michail Kirillow z Ruska a jeho tratě byly opravdu velice obtížné. V kombinaci s mojí nervozitou, to byl celkem smrtící mix. Z jeho tratí jsem nezvládla zaběhnout ani jednu. Jediné co mě uklidňuje, ale zárověň netěší, je fakt, že byla velice malá dobíhavost a to i mezi našimi nejlepšími závodníky. Asi ruská pomsta za hokej? :o) Nejtěžší a pro mě nejdepresivnější bylo to, že se po diskvalifikaci nesmělo dobíhat a když jsme se několikrát diskli na začátku tratě, bylo to ubíjející. Roy chudák vůbec nerozumněl tomu, proč neběžíme dál :o( Za víkend jsme zaběhli pouze dva jumpingy, od Zdeňka Spolka a Petra Rybáře. Ale stejně oba s dvěma chybkama, za které jsem na sebe naštvaná, protože byly naprosto zbytečné a s dřevěnýma nohama díky nervozitě... viz. video :o/. Ukázalo se, že na tom s psychikou nejsem vůbec dobře a že mám ve vedení obrovské mezery. Ale zkusili jsme si to, a druhé kolo (i když jsem měla takové myšlenky) nevzdáme. Jen mě nikterak neuklidňuje počasí a fakt, že není kde trénovat, protože náš cvičák je už měsíc jak rýžové pole :o(

 

25.5.2010 - fotky květen 2010

 

22.-23.5.2010 - Závody agility, Opava ... aneb bahenní lázně

 

Letos nám to počasí k agilitění nějak nepřeje :o( ... 14 dní před závody vytrvale pršelo, na závodech se střídalo sluníčko s deštěm a přes noc pak silná bouřka a déšť změnil povch na parkuru v bahnité kluziště. Proto jsem v neděli oba kluky (v rámci zachování zdraví nás všech) odhlásila a jeli jsme domů.
K sobotním výkonům: S Royem jsme zaběhli pěkně Open agility a skončili na 5. místě, ve zkoušce jsme nasekali asi 3 chyby a v jumpingu jsme si nerozuměli vůbec a byla to diskvalifikace... No a pan CH byl tak šťastný, že po tak dlouhé době vidí překážky, že jsem ho neuřídila ani v jednom běhu... a to ani nemluvím o návratech na start... je to boj :)
Parkury stavěl a posuzoval Tomík Glabazňa, v large běhalo něco kolem 40 týmů.

 

5.5.2010 - Fanouškovské trička na MS 2010!!!

Konečně jsem si našla čas, abych vymyslela motiv na letošní fanouškovské trička, snad se budou líbit ;o) Objednávat si je můžete: zde. Trvalý odkaz bude na úvodní straně stránek. Děkuji za zájem a případné šíření odkazu na trička. Čím víc triček, tím menší cena za ně ;o)

 

Novinky z kosího světa:

v pátek jsem kosata naposled vyfotila v hnízdě, druhý den už z hnízda vyletěla. Jedno ptáče neukočírovalo první let a už jsme ho zachraňovali z bečky s vodou... :o) Takže milé kosátka - hodně štěstí v životě a další lety už bez karambolů :o)

A pro velký úspěch ještě jednou vejce, tentokrát obrazem :o)

 

1.-2.5.2010 - Závody a zkoušky agility, Zlín

Tentokrát jsme na naše první letošní závody do Zlína pozvali paní rozhodčí Alici Glöcknerovou a byla to velmi dobrá volba :o) Její parkury nebyly jednoduché, ale byly krásně běhavé, dlouhé a bez zbytečných nepřirozených lámání psů. Myslím, že se všem moc líbily, mně teda rozhodně ano :o)

Oba kluci mají za víkend velikánskou pochvalu. Chelsík zůstával na startu jak přibitý (padaly i dotazy, jestli jsem nevyměnila psa - takže opravdu nevyměnila, to jen zase dočasně funguje naše nová klikací medota :o)))
a celkově běhal moc hezky a soustředěně. No a Royík ten má pochvalu stálou, protože je to chlapeček snaživý a nejhodnější a běhání s ním je prostě radost :o) Jen by někdy potřeboval jiného psovoda... :o)

Další pochalu bych udělila celé skupině ROSA Zlín za organizaci, sice je pořád co zlepšovat a nějaké mouchy byly, ale to doladíme ;o) A pak bych udělila extra pochvalu i tetce Šárce, za to že umí zaříkávání a počasí nám oba dny vyšlo naprosto dokonale, i když předpověď slibovala něco jiného :o))

Video ze sobotních běhů agility obou kluků:  zde     Kompletní výsledky ze soboty i neděle:  zde

Chels Open agility I. Open jumping Open agility II. Zkouška LA2 I. Zkouška LA2 II.
4. místo 5. místo 9. místo DISK DISK
Roy Open agility I. Open jumping Open agility II. Zkouška LA2 I. Zkouška LA2 II.
DISK DISK 3. místo 11. místo DISK

 

29.4.2010 - Nedalo mi to a musela jsem kluky natočit s naším new vejcem :o))) video zde ;o)

 

28.4.2010 - Máme kosátka, novou hračku a nové fotky :o))

Tak na dvorku už je veselo, kosí děti jsou na světě, rodičové lítají celý den
s žížalama a zavazíme jim ještě víc než před tím :o)
Kluci dostali novou hračku, v podobě obřího nepřátelského vejce, které
je hrozně rozčiluje, protože nejde vzít do zubů :o))

Tady je pár fotek s vejcem i další kosí fotky ;o) A ještě fotky z velké
jarní brigády na cvičáku.

 

17.-18.4.2010 - Intenzivní trénink agility, Opava

 

Před zahájením sezóny je potřeba řádně potrénovat a protáhnout svaly :o) A tak si každý rok na jaře dáváme do těla u Marti Waserbauerové v Opavě na intenzivce. Nevím jak to v té Opavě mají zařízené, ale počasí opět vyšlo nádherné. Po týdením dešti, to byl opravdu balzám na duši. Trénovali oba chlapečkové a já jsem byla s oběma moc spokojená. Marťa nás nešetřila ani trochu, ještě v pondělí jsem nemohla pořádně chodit :o) No ale namožené svaly přebolí a dobrý pocit z tréninku zůstává - a o tom to je :o)) Víkend to byl skvělý, ostatně v Opavě tomu jinak ani nebývá :o) Takže Marti, opět velké díky, že se nám tolik věnuješ, snad to zúročíme ;o) Agility zdar!

A protože se naše rodinná fotovýbava rozrostla o jeden nový a lepší model :o))) a bude fotek nejspíš přibývat ve větším množství, založila jsem Rajčátkové album.
Sice mám pocit, že Rajče kvalitu fotek trochu kazí, ale náš web není nafukovací, tak se nedá nic dělat. Takže fotky z intenzivky premiérově na Rajčeti ;o)

 

Tajemství proutěného košíku aneb nová nájemnice - paní Kosová :o)

Do starého proutěného koše, se nám nastěhovala paní Kosová a sedí na vajíčkách. Není vůbec ráda, že tady bydlíme taky, nadává klukům i nám. Ale chápeme ji, taky by jsme nebyli rádi :o)) a tak se snažíme jí moc nerušit (tedy kromě chvilky pro fotografa) a těšíme se na kosátka :o)

Chelsínkovi začíná pumpová sezóna. Pokud chcete mít od prdlé borderky chvilku klidu, pořiďte jí pumpu :o))) Zbytek kosích i pumpových fotek zde ;o)

     

 

Velikonoce 2010

Velikonoční prodloužený víkend jsme s chlapečkama prožili celkem aktivně. Nebyla nouze o dlouhé procházky, stihli jsme i malý výlet na Držkovské skály. Taky jsme letos poprvé vytáhli domácí překážky a trochu pilovali náběhy do slalomu. Každý večer hoši odpadali do pelíšků zcela unavení... ...a není nad to mít unavené a spokojené psiska :o) Na Velikonoční pondělí  
jsme měli naplánované zkoušky agility ve Vilémovicích. Ovšem počasí nám nepřálo, od rána vytrvale pršelo, ale jako správní
blázni jsme se nevzdali a vyrazili. Smysl to
nemělo prakticky žádný, ale nevadí :o))) Zkoušky pískala Slávka Podmolová. Všemožně se snažila překážky přemísťovat mimo rozblácené vyběhané místa, tratě vařila z vody, ale stejně to lidem i psům klouzalo. Rozběhnout na plno se prostě nedalo, kdo to zkusil, skončil na zemi... Já jsem se udržela nad zemí opatrnými běhy, ovšem následek 3x disk a jedenkrát Chelsínovo 6. místo (4 shozené laťky).... Byly to naše první letošní závody na "trávě", tak doufám, že jsme si ten déšť vybrali a zbytek sezóny nám bude počasí už jen přát :o) Zbytek fotek z víkendu zde ;o)

 

26.3.2010

Při pravidelném pročítání blogu Káči Lerlové, jsem narazila na skvělý článek, které mě hodně pobavil a určitě bude bavit i mnoho dalších agiliťáků, kteří se v něm uvidí :o) Neodolala jsem a s Káčiným dovolením jsem ho umístila i ke mně na web. Najdete ho ve článcích, nebo přímo zde ;o)

 

Jaro je tady!! :o)

Konečně přišlo jaro, kluci jsou plní energie, rostou sněženky, na kopcích se batolí jehňátka, taky jsme si z procházek donesli první klíšťata. Ale myslím, že jsme všichni moc rádi, že je zima snad konečně za námi :o) Zbytek březnových fotek zde ;o)

     

 

Fotosoutěž Psích sportů

Na vědomost se dává, že naše fotka ve fotosoutěži časopisu Psí sporty, obsadila krásné 2. místo!!!
Téma: Pes a zima, název fotografie: Ve třpytu sněhu, modelové: já a Roy :o)) Autor fotky páneček Mareček :o))

Gratulujeme a děkujeme! ;o)

 

6.-7.3.2010 - Evropský pohár border collií, Motěšice SK

Závody na perfektním povrchu, krásné parkury, k vidění spousty super domácích i zahraničních závodníků, v bufetu palačinky za jedno éčko :o), prostě skvělé závody ...(až na tu obrovskou zimu)...
Rozhodčí: Gabi Steppan (A), Bernd Hüppe (A), Pavol Vakonič (SK). V large cca 55 týmů a z toho snad 90% border collií :o)

Ve zkratce k chlapečkům. Royík byl, jako vždy na závodech, pozorný a tak jsem na něj byla náležitě hrdá, když jsme doběhli celkem obtížné otevřené běhy :o) Sem tam nás pozlobil slalom, ale to se dopiluje, jen co se oteplí :o) S Chelsíkem jsme spolu opět vedli boj "kdo z koho" na startu i u zón, takže výsledky podle toho vypadají. Velká zima v neděli zmrazila nejen mě, protože už jsem to klukům kazila, ale i kamera začla stávkovat. Takže aspoň sobotní běhy: Roy a Chels. Kompl. výsledky a parkury: zde

Roy agility zk. LA2 jumping
Sobota: 10. místo 7. místo 12. místo
Neděle: disk disk disk
Chels agility zk. LA2 jumping
Sobota: disk disk 7. místo
Neděle: disk 8. místo disk

Jako vždy, když jedem na Slovensko na závody, přišel se za náma podívat Royíkův bráška Timík. Rodina se nezapře, je to naprostý klon strejdy Chelse :o)

     

 

20.2.2010 - Závody agility, Horka nad Moravou

Naše první letošní závody pískal v Horce Tomáš Glabazňa. V large běhalo asi 35 týmů. Parkury byly rychlé, technické a moc pěkné. Kluci byli šikovní, ovšem po delší pauze v tréniku se mi nelíbily některé zóny, takže jsme tak trochu celý závod trénovali... Výsledky tudíž není třeba psát, jediný běh doběhl Roy s jedním odmítnutím a jednou laťkou (15. místo), jinak to byly diskvalifikace. Nutno ještě zmínit, že pan Chelsíček zůstal na startu ve všech bězích :o))) Video dvou běhů Roye + jeden bonus na závěr :o)

 

15.2.2010 - Pár nových fotek a taky jedno zimní video :o)

 

13.2.2010 - Memoriál Stanislava Smolky - 5. ročník

S Royem jsme opět byli podpořit náš KK Zlín na tradiční "služebácký" závod. Ve speciální poslušnostní kategorii bodované dle ZVV1, jsme skončili na krásném 5 místě z 5 závodících :o))) Některé převeselé projevy asi nejsou pro služebák nejvhodnější, takže se raději budem držet nadále agility :o)))

     

 

24.1.2010 - Nové fotky z víkendových sněhových procházek ;o)

 

17.1.2010 - Šťastný konec Kubíkova příběhu :o)

 

V neděli jsme jeli opět na návštěvu za Kubíkem. Tentokrát to byla taková sváteční návštěva v duchu oslavy, protože Kubík má po druhé operaci, která dopadla dobře, už má i vytažené stehy, takže si může naplno užívat život normálního zdravého kocoura (a že si ho teda užívá!) :o)
Celý příběh Kubíka má šťastný konec a my ještě jednou moc děkujem rodině Kopeckých, že se Kuby ujali i všem co přispívali a všemožně pomáhali ;o)

 

4.1.2010 - Chelsík slaví 6 let!

Chelsínku, přejeme ti hlavně hodně zdraví, spoustu zážitků, procházek, blbnutí a všeho co máš rád :o*

     

 

Nové fotky a videa

Na Silvestra odpoledne jsme byli navštívit Kubíka a taky šli na procházku s Peťou a Lady. Pár fotek zde.

První neděle v novém roce nás přivítala pořádnou nadílkou sněhu, takže jsme si ho s klukama celý den pořádně užívali a pochopitelně se fotilo :o)

A protože jsem o svátcích měla hromadu volného času, tak jsem udělala klukům nové videa s názvem "Agility sezóna 2009 v sestřihu" :o)   video Chelsík  a  video Royík           Hezkou podívanou ;o)

|  Kopírování a šíření obsahu bez písemného souhlasu autorů zakázáno  © 2008 - 2022  |