Úvod
 

Agent

V týdnu jsem měla schůzku s pánem od pojišťovny, abychom dořešili nějakou pojistnou událost. Pán měl dojet k nám domů, tak jsem z práce dost pospíchala, abych všechno stíhala. Na dvoře mě přivítali dva zabahnění psi, s jazykama až na zem a očividně ve výborné náladě. Roy měl od bahna celé záda a Chels celou hlavu. Asi nějaká super hra :-)))

No nic, nechala jsem je na dvoře, šla se najíst a čekat na agenta.

Měl dost zpoždění a já jsem začínala být mírně nervózní, měla jsem ještě v plánu dne veterinu a očkování kluků. Takže mu volám, u toho koukám z okna a vidím před domem mužíka v autě s telefonem na uchu. Pan pojišťovák se omluvil a oznámil, že už stojí před domem. Už způsob jakým zaparkoval, byl přinejmenším úsměvný :-)

Vpustila jsem agenta do dvora a jeho čekalo to co každou cizí návštěvu, s tím rozdílem, že tentokrát byl uvítací výbor přizdoben vrstvou bahna.

Roy mu strčil čumák do pozadí a zjišťoval informace, Chels zase nutně potřeboval informaci o tom, co obsahuje jeho aktovka. Pán stál jak solný sloup a neodvažoval se pohnout :-)

S mírným pobavením jsem kluky poslala pryč a vysvobodila ho. Vypadalo to, že jediný kdo se bavil, jsem byla já a dva zabahněnci. Raději jsem pána vzala domů a začali jsme vypisovat formuláře. Úředník měl celou dobu výraz hráče pokeru. Snažila jsem se chvílemi vtipkovat, abych uvolnila atmosféru, ovšem výraz se neměnil… vzdala jsem to.

Všechno jsme sepsali a z agenta jakoby spadla ona úřední tvář a snažil se, být „milý“. Zeptal se na psy, a cože to je za rasa. Po mé odpovědi, že border collie, nečekaně zopakoval BORDEL kolie? (takhle reaguje skoro každý). Pak následovaly poznámky typu, že vypadají jako sourozenci a taky jsou dost živí a podobně. Když jsem ho vyprovázela ke dveřím, asi si chtěl zopakovat název plemene, aby ho nezapomněl a prohlásil: „takže bordel kolie… hmm, vypadají jak chrti…“ Nezmohla jsem se na žádnou reakci :-)))

Úředník odcházel s jedním chrtím čumákem v pozadí a druhým v aktovce a já jsem přemýšlela, kolik psích plemen už mají kluci připsáno na svém kontě :-)

Ve Zlíně, 22.2.2008
J.L.

 
|  Kopírování a šíření obsahu bez písemného souhlasu autorů zakázáno  © 2008 - 2014  |